Vodíková fľaša: Zdravie v pohári

Jar sa už pomaličky hlási o slovo. Možno o niečo skôr ako po iné roky. Vonku už môžeme vidieť snežienky a počuť štebot vtáčikov.  A tak ako sa prebúdzajú kvety, stromy a zvieratá, aj od nás naše telo očakáva určité „prebudenie“. Aj naše telo potrebuje prípravu na odlišnú jarnú klímu, regeneráciu po zime a mierne upratanie všetkého, čo sa nám v našom tele podarilo počas zimy nazbierať. Naše telo je preplnené odpadkami a je najvyšší čas kôš vysypať. Ako? Urobiť si poriadnu očistu.

Najprirodzenejší prečisťovací prostriedok – pitná voda

VODA.  Voda je základnou podmienkou pre existenciu života. Voda je život. Bez jedla človek vydrží aj mesiac, ale bez vody necelý týždeň. Samotný život vznikol vo vode a človek i všetky živočíchy ju potrebujú k životu.

Najdôležitejšie fakty o vode:

• Ľudský organizmus je tvorený približne 70 % vody.
• Život na zemi pravdepodobne vznikol vo vode.
• Ľudské telo potrebuje prijať minimálne 2 litre vody denne.
• Bez vody prežijeme len niekoľko dní.
• Väčšina potravín je v podstate voda (uhorky, šalát 95 %, rajčiak 95 %, špenát 91 %, mlieko 90 %, jablko 85 %, zemiaky 80 %, červený melón 80 %, hovädzie mäso 61 %).
• Bez vody niet života.
• Je drahocenná a pre človeka ničím nenahraditeľná.
• Pitná voda je vyčerpateľný zdroj. Zásoby pitnej vody sa zmenšujú katastrofálnou rýchlosťou. Podľa UNESCO sa v najbližších dvadsiatich rokoch zásoby vody na jedného
obyvateľa Zeme znížia o celú tretinu.
• Človek bez kyslíka umiera o niekoľko minút, bez vody o niekoľko dní, bez potravy o niekoľko týždňov.

Voda je najdôležitejšou zložkou v ľudskom organizme. Je našou súčasťou už od vývinu, keď tvorí až 80% hmotnosti embrya, u novorodenca je to 75 % hmotnosti tela. S pribúdajúcim vekom klesá množstvo vody v našom tele. U dospelého človeka predstavuje voda 2/3 hmotnosti, čo je 55-65 %, v neskoršom veku voda tvorí už len 50 % našej hmotnosti.
Zastúpenie vody tvorí v srdci 80-90 %, v krvi 83% a v mozgu 80%. Svalové tkanivo obsahuje 75% vody, pričom tukové tkanivo len 20%. Práve tento fakt spôsobuje, že obézni ľudia mávajú častokrát nedostatok vody v tele, niekedy až na hranici dehydratácie.

Čo piť

Najvhodnejšie je piť pravidelne v menších dávkach počas celého dňa čistú vodu. Nárazové pitie väčšieho množstva vody nie je z hľadiska zdravia vhodné. Obličky nezvládnu spracovať väčšie množstvo vody a močom odídu z tela von dôležité živiny. Keďže aj počas noci dochádza k pozvoľnému dehydratovaniu nášho tela, po prebudení je ideálne naštartovať metabolizmus pohárom vody s citrónom. Základom pitného režimu by mala byť kvalitná pitná voda. Ideálne prefiltrovaná z vodovodu. Čistá voda neobsahuje umelé farbivá, konzervačné látky, alergény a nespôsobuje obezitu.

Podľa posledných štúdií by mal počas normálneho dňa muž vypiť cca 3litre (približne 13 pohárov) a žena cca  2,2 litra (približne 9 pohárov) čistej vody. Samozrejme niekedy je to ešte viac: pri cvičení, horúčke, dojčení a podobne.

Chceli by ste mať vodu, ktorá vám okamžite pomôže zlepšiť vaše zdravie?

Japonskí vedci vyvinuli a patentovali špeciálnu fľašku, ktorá dokáže čistú vodu obohatiť o vodík.  Toto špičkové zariadenie generuje voľné molekuly vodíka (H2) do pitnej vody a tým vodu obohacuje o vodík. Pitím vody obohatenej o vodík dávame svojmu telu vodík, ktorý obieha v organizme a reaguje s voľnými radikálmi kyslíka a neutralizuje ich. Práve voľné radikály sú tými „zlými“, ktoré spúšťajú v našom tele mnohé neželané reakcie a tým vyvolávajú rôzne ochorenia, i tie závažné. Preto „vychytanie“ voľných radikálov pomocou vodíkom obohatenou vodou, je tak veľmi prospešné pre naše zdravie a dokáže pomôcť pri veľmi veľa chorobách.

Molekulárny vodík zachytený vo vode rýchlo preniká hlboko do buniek ľudského tela a mitochondrií a veľmi ľahko preniká krvno-mozgovou bariérou. V našom tele vodík funguje ako antioxidant, pomáha predchádzať poškodeniu buniek a zápalom, chráni DNA a bojuje proti nekontrolovanému rastu buniek. Tiež chráni bunku pred oxidačným stresom a podporuje prirodzenú obranyschopnosť tela.

Je 863-krát silnejší ako koenzým Q10, 290-krát silnejší ako katechíny, 221-krát silnejší ako polyfenoly a 176-krát silnejší ako vitamín C.

Voda, obohatená o vodík:

  • čistí telo a kožu od toxínov
  • ako silný antioxidant pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom
  • podporuje prirodzenú obranyschopnosť tela

Automatická fľaša počas obohacovania vody vodíkom dokonca ešte aj presvetľuje vodu farbami čakier človeka. A nakoľko voda má výbornú pamäť, získava takto ešte vyšší a prirodzenejší účinok na zdravie nás ľudí.

Viac o vodíkovej vode a o tom, ako pôsobí v našom tele, sa dozviete v tomto 6 min. videu. Je v ňom krásne a zrozumiteľne ukázané to, ako vodíková voda funguje v našom tele, čo dokáže a ako pôsobí. Sú v ňom odhalené aj laboratórne testy s konkrétnymi výsledkami pred a po vypití vodíkovej vody:

Chcete sa dozvedieť o Vodíkovej fľaške viac? Nechajte na seba kontakt. Pošlem Vám viac informácií.

V rozprávke Soľ nad zlato sa hovorí, že soľ je vzácnejšia než zlato. Podľa mňa by však mali vymyslieť ešte jednu rozprávku, ktorá by sa volala: Voda nad zlato. Prečo? Lebo človek vydrží bez vody len niekoľko dní a je pre nás nevyhnutnosťou k zdraviu a životu.

Na zdravie s kvalitnou vodou, priatelia!