Skip to content

Čo je mentoring?

Počas mentoringu ide väčšinou o vedenie mentorovaného človeka v oblasti, v ktorej sa chce zlepšiť. Mentoring prebieha na základe osobnej skúsenosti mentora, ktorý je pre mentorovaného prirodzenou autoritou. Mentor usmerňuje a radí. Mentor sa delí s mentorovaným o svoje vlastné dlhoročné skúsenosti, či už v pracovnej alebo v osobnej oblasti. 

Predstavte si, že poznáte staršieho skúsenejšieho známeho, ktorý sa pohybuje v oblasti vášho záujmu (podnikanie, vydávanie kníh, a pod). Môžete sa s ním poradiť v oblasti, ktorá vás oboch zaujíma, ale aj o iných veciach, ktoré v živote riešite, napríklad ako osobný rast a rozvoj, či ako zladiť podnikanie s rodinou a vytvoriť si tak spokojný život.

Úlohou mentora je pomáhať mentorovanému a podporovať ho, aby rozvíjal svoje schopnosti, zlepšoval svoj výkon a stal sa osobnosťou, ktorou sa chce stať.

Čo nie je mentoring?

 • Mentoring nie je „pokec“ pri kávičke zadarmo. Keď sa chcete len niekomu vyžalovať, nemíňajte čas mentora.
 • Mentoring nie je občasný nezáväzný rozhovor. Podstatou mentoringu nie je len občasné stretnutie a príjemný “pokec” medzi mentorom a mentorovaným. Mentoring je predovšetkým systematická a poctivá práca na vopred dohodnutých cieľoch. 
 • Mentor vám tiež neposlúži ako vykonávateľ vašej činnosti. Hoci je mentor expertom v rôznych oblastiach, nečakajte od neho, že bude robiť vo vašej firme, zamestnaní či v živote veci za vás. Mentor vám poradí to, ako čo najlepšie môžete danú vec zvládnuť vy. Nebude váš „rybár“, ale naučí vás, ako môžete tie ryby chytať vy.
 • Mentor nie je neomylný radca. Dobre počúvajte, čo vám hovorí, ale určite sa nad všetkým, čo budete preberať, zamyslite kriticky aj sami. S mentorom môžete nesúhlasiť, namietať a tiež mu ponúknuť svoj pohľad a názor na vec a spoločne všetko prediskutovať.
 • Mentor sa s mentorovaným delí nielen o svoj čas strávený pri mentoringu, ale o svoje vlasntné mnohoročné skúsenosti. Tým šetrí mentorovanému čas i peniaze.

S čím vám ako mentor viem pomôcť

 • s riadením maloobchodných prevádzok (mám niekoľkoročné skúseností s riadením predajní parfumérií FAnn, či darčekovými predajňami TEA SHOP a to v riadiacich pozíciách),
 • s výberom, motiváciou a vedením zamestnancov ako jednotlivcov,
 • s vytvorením súdržného tímu,
 • s vedením eshopu (od roku 2009 máme viacero úspešných eshopov),
 • s vaším podnikaním (podnikáme od roku 2004),
 • s vaším online podnikaním, so zapracovaním online technológií do vášho offline podnikania (online marketing aktívne používam od roku 2013)
 • vydávaním kníh (napísali sme a vydali 7 kníh, z ktorých všetky boli medzi TOP100 najpredávanejšími knihami na slovenskom knižnom trhu, viaceré sú oficiálnymi bestsellermi, 4. miesto kniha roka 2018, 1. miesto kniha roka 2019),
 • s organizovaním menších či väčších spoločenských či pracovných akcií, seminárov, workshopov, tréningov.

Ako prebieha mentoring

Minimálna doba spolupráce sú 3 mesiace.
Raz za mesiac sa stretneme v príjemnom neformálnom prostredí na cca 2 hodiny, v termíne, ktorý vám vyhovuje a všetko potrebné spolu prejdeme a postupne nastavíme (toto stretnutie je možné nahradiť aj online prepojením cez skype alebo telefonicky v presne stanovený termín).
Medzi stretnutiami, kedy budete pracovať na svojich úlohách, Vám budem k dispozícii na telefóne. Čokoľvek budete dávať do praxe, budete mať moju priamu aktívnu podporu (2-3x do týždňa).

V prípade potreby na uvoľnenie niektorých blokov, strachov alebo iných obmedzení vo vašom živote či v práci, je potrebný individuálny hĺbkový koučing, ktorý spadá do cenníka koučingov (mimo ceny mentoringu).

Formát našich osobných alebo online stretnutí bude pripomínať skôr kreatívne porady, z ktorých si vždy odnesiete akčný plán na ďalšie obdobie, odpovede na otázky, ktoré vás práve sužujú, podporu a rozhodne i skvelú energiu.

MIESTO: Trenčín alebo online cez Skype

TRVANIE:  120 minút mentoringu mesačne (1 hodina mentoringu raz za 2 týždne)

+ 3 BONUSY:

BONUS č.1: telefonické konzultácie  (2-3x týždenne)

BONUS č.2: 30 minútová konzultácia zdarma pred začatím mentoringu

BONUS č.3: E-kniha “Tajomstvo mysle- Ako si splniť svoje sny a ciele”

 

MINIMÁLNA DOBA SPOLUPRÁCE: 3 mesiace

CENA: 500 EUR/ mesiac 

Ďakujem za dôveru.

Teším sa na intenzívnu spoluprácu s vami.