Môj príbeh

 

Medzinárodne certifikovaná koučka NLP Practitioner a NLP Master, autorka blogu o osobnom rozvoji a zdravom životnom štýle, podnikateľka a majiteľka internetového obchodu. Autorka a vydavateľka viacerých kníh: Kváskovanie 1, 2, 3, Moje kváskovanie- zápisník obľúbených receptov, ktoré sa stali BESTSELLERMI a aj Knihou roka 2019.

Ďalej som autorkou a aj vydavateľkou rodovej knihy Kronika života, Zdravé desiate nielen pre deti, MY BIG VISION BOOK- Moja veľká kniha snov, vízií a cieľov.

 

Dobrý deň, moje meno je Daniela Rau a tu je môj životný príbeh, ako som sa stala podnikateľkou, infopodnikateľkou, spisovateľkou, vydavateľkou a koučkou osobného rozvoja. Nespomínam všetky momenty a kroky na ceste môjho života, to by ste čítali dlho 🙂 Snáď len tie najpodstatnejšie spomeniem:

 

motto Ucim to co zijem

Každá žena túži mať šťastnú a zdravú rodinu, pekný domov, prácu, ktorá ju baví a napĺňa a ktorá je dostatočne ohodnotená na to, aby si mohla dopriať všetky tieto krásne veci. Každá žena túži mať nejaký ZMYSEL ŽIVOTA. Pre niekoho je to možno viac rodina, pre inú viac práca. Mojou životnou snahou je skĺbiť svoju rodinu so svojou prácou tak, aby ani jedno nebolo ukrátené. Aby sa obidve veci pekne dopĺňali a prinášali radosť a potešenie.

Moja „pracovná cesta“ začala po ukončení vysokej školy, keď som sa zamestnala v jednej celoslovenskej sieti obchodov. Dohliadala som na správny chod viacerých maloobchodných predajní a nábor a vzdelávanie zamestnancov. Bola to práca v offline svete, teda práca s ľuďmi, práca s tovarom a s predajňami. Výborná firma, skvelá skúsenosť. Potom však prišlo dieťatko a následne po 2 rokoch druhé. Ani počas materskej dovolenky som sa však „nenudila“, nakoľko sme si s manželom splnili sen a založili Relaxačné centrum. Tento sen, žiaľ, vplyvom vonkajších okolností nevydržal dlho, ale aj tak som rada, že sme si tento sen splnili. Následne sme boli niekoľko rokov majiteľmi jazykovej školy so špeciálnym spôsobom vyučovania cudzích jazykov.

Po materskej dovolenke s 2 deťmi som nastúpila do ďalšej firmy z off-line sveta. Tentokrát som už však mala na starosti predajne na celom Slovensku. Všetky tieto firmy a práce boli fajn a boli pre mňa veľkou školou a skúsenosťou a som za to vďačná. I keď to bolo niekedy mimoriadne náročné, s odstupom času vnímam, že ma naozaj veľa naučili. Boli to niekedy priam „ohnivé chvíle“, ale zostala mi po nich skúsenosť na nezaplatenie. A práve na ich základe som si uvedomila, čo vlastne CHCEM a čo nechcem. Zistila som, čo všetko so sebou nesie práca v off-line svete a v off-line podnikaní a vlastnení predajní. Spoznala som plusy, ale aj mínusy takéhoto podnikania. Jedným z týchto mínusov pre mňa bolo, že sa nám čoraz častejšie s manželom stávalo, že sme si poobede telefonovali, kde na Slovensku sme práve odcestovaní. Častokrát bol každý z nás na inej strane republiky, deti boli v škôlke a nemal nám ich kto vybrať. A to bol pre nás čoraz častejší problém. Takisto bol pre mňa problém pýtať sa od majiteľky firmy, že potrebujem ísť z práce načas, aby som stihla vybrať deti zo škôlky. Bol pre mňa problém, keď deti ochoreli. Mne ako mame bolo ľúto, keď som nemohla prísť na ich vianočnú besiedku do škôlky, ktorá sa konala na obed. Boli to pre mňa problémy, ktoré som vedela, že mi nevyhovujú a že ich chcem vyriešiť.

To bolo tým podnetným krokom, prečo som založila svoj nový biznis a pustila sa do vlastného online podnikania. To boli tie dôvody, prečo som sa rozhodla VZIAŤ ŽIVOT DO SVOJICH RÚK. Ísť možno síce náročnejšou cestou podnikateľky, cestou menšej istoty, asi aj menej pohodlnou, ale takou, z ktorej sa môžem tešiť a KTORÚ SI JA SAMA VYTVÁRAM. Teraz, keď ma moja rodina a deti potrebujú, tak to pre mňa nie je problém, ale radosť. Toto bolo pre mňa veľkou inšpiráciou, prečo mám odísť zo zamestnania a začať podnikať.

Byť podnikateľkou je oslobodzujúce, i keď musím pravdivo priznať, že veľakrát to nie je jednoduché. Ale aj tak som rada, že som sa na túto cestu odhodlala. Je pravda to, že byť zamestnancom bola pohodlnejšia cesta. O štvrtej-piatej zatvoriť dvere, prísť domov a na nič nemyslieť, vychutnať si pohodu. Keď ste podnikateľom, tak tento pocit nepoznáte. Tento pojem pre vás prestane existovať. Samozrejme, časom som sa naučila oddeľovať súkromie od práce a stanovila si hranice. Nakoľko sa mi práca stala aj mojím koníčkom a potešením, tak som „pracovný čas“ prestala riešiť. Nevnímam, že niekedy pracujem 10-16 hodín denne. Lebo to zadosťučinenie a radosť, ktorú mi moja práca prináša, vo mne vyvolávajú pocit šťastia a naplnenia. A to je to pekné na tom…. keď viem, že IDEM CESTOU, KTOROU MÁM ÍSŤ a že tá cesta ma baví. A ešte na nej aj pomáham iným ľuďom. Neviem síce, čo mi ďalej prinesie a kam ma zavedie, ale teším sa na to.

Hlavne viem, že SVOJ ŽIVOT ŽIJEM VEDOME a viem si ho sama ovplyvniť.

A ešte jedna vec je na mojej ceste úžasná a som za ňu nesmierne VĎAČNÁ: že pri mne stojí partner, ktorý ma maximálne podporuje a deti, ktoré sú spokojné a šikovné a sme na ne pyšní.

Mám radosť, keď sa všetko takto pekne navzájom dopĺňa. Samozrejme, sú aj ťažké dni, keď sa mi zdá, akoby sa svet zrútil. Ale aj také chvíle som sa naučila preklenúť. Viem, že vždy je to len NA MNE, ako sa k nim postavím, ako sa s nimi vysporiadam. Proste som prestala hľadať výhovorky a mať milión rôznych „ale“ a prečo niečo nejde. Rozhodla som sa prežiť každý deň, každý týždeň a aj mesiac s radosťou. A čo je tou mojou on-line cestou, po ktorej kráčam už od roku 2009? V prvom rade mám vlastný internetový obchod www.extradarcek.sk s darčekovým tovarom, ktorý už niekoľko rokov patrí medzi TOP darčekové e-shopy na Slovensku. Špecializujeme sa na extra zaujímavý tovar, ktorý sa dá darovať ako darček a je niečím výnimočný.

Objavila som v sebe radosť z písania a založila si vlastný blog. Začalo ma to ohromne baviť a to som pred pár rokmi ani len netušila, že ja raz budem bloggerka 🙂 Teraz, keď vidím štatistiku návštevnosti môjho blogu o osobnom rozvoji, ktorý čítalo za prvý rok jeho existencie viac ako štvrť milióna ľudí, tak moje srdce plesá. Toto číslo ma teší a zároveň aj burcuje k ďalším novým zaujímavým článkom.

Absolvovala som postupne veľa veľmi hodnotných tréningov, kurzov, seminárov a workshopov u slovenských, českých, i zahraničných koučov a lektorov. Z tých pre mňa najhodnotnejších spomeniem: láma Jonang Tashi Cho Ling, Anthony Robbins, Andy Winson, Ivan Paulíček, Marie Diamond.

Absolvovala som školu NLP (neurolingvistického programovania) a stala sa medzinárodne certifikovanou koučkou NLP Practitioner a NLP Master.

A čo je mojou víziou a snom do budúcnosti? Písať knihy, články a spájať ľudí a OBOHACOVAŤ ICH NA CESTE VLASTNÝM ŽIVOTOM.

A s tými knihami som už začala. Mojimi knižnými „deťmi“, ktorých som spolu s manželom aj autorkou a aj vydavateľom sú: *Kronika života = rodová kniha, prostredníctvom ktorej odovzdáte svojej rodine svoj skutočný životný príbeh * Zdravé desiate nielen pre deti = kuchárska kniha plná receptov na zdravé desiate pre deti i dospelých * Kváskovanie- Recepty z kvásku = kuchárska kniha plná zdravých receptov, ktoré viete pripraviť prostredníctvom tradičného kvásku. * Kváskovanie 2- Poklady z vašich kuchýň * MY BIG VISION BOOK- Moja veľká kniha snov, vízií a cieľov – kniha, ktorá vám pomôže pri napĺňaní vašich snov a cieľov A ďalšie knihy sú už v mojej hlave a veľmi sa teším na ich zrealizovanie … Na svojej ceste životom som našla slobodu, možnosť sebarealizácie a naplnenie vlastných snov.

Za čo s úctou a vďakou ďakujem.

Daniela <3

Daniela Rau

daniela-rau-priesvitny

 

 

www.danielarau.sk

www.extradarcek.sk

www.kvaskovanie.sk

www.zdravedesiate.sk

www.kronikazivota.sk

www.visionbook.sk

Teším sa na Vaše e-maily a komentáre v blogu.