Zaručený návod ako potešiť na Valentína

Ak chcete trafiť klinec po hlavičke aj počas Valentína a svoju milovanú polovičku trefne prekvapiť, predstavte si sami seba v nasledujúcich troch situáciách. Vyskúšajte sa dodlova vžiť do každej z možností, predstaviť si, čo je tu napísané. Neskôr v článku vám vysvetlím, kvôli čomu to tak je. Tak pustime sa do toho.

  1. Možnosť:

Je deň. Sv. Valentína. Vy prichádzate večer domov z práce a vidíte cez okno, že u vás doma je prítmie. Sotojíte pred dverami, hľadáte kľúče a zrazu si všimnete na dverách na papieriku pripnutý zaľúbený odkaz pre vás od manžela. Vstupujete do predsiene a uprostred nej vás čaká veľká nádherná kytica. Nemusíte ani rozsvietiť, pretože všade sú zapálené sviečky a na zemi je cestička z lupeňov ruží. Vyzujete sa, odložíte si veci a pozeráte, že cestička z červených lupeňov vedie do obývačky. Všade je prítmie.

Pri vstupe do obývačky zostanete stáť v nemom úžase: celá je vysvietená malými blikotajúcimi svetielkami a sviečkami. Na stole je nádherne prestreté pre dvoch. Dokonalá kombinácia farieb a tvarov. Všetko zladené do najmenšieho detailu: obrus, taniere, príbory, servítky, poháre na víno. Dokonca aj sviečky a rôzne naaranžované ozdoby ladia pekne spolu. Všetko dokonalo zladené tak, ako to máte radi.

Pri stole stojí vaša milovaná polovička a v rukách drží malý, veľmi úhľadne zabalený darček. Je zabalený v krásnom papieri . Vyzerá nádherne. Aj darček, no hlavne váš miláčik je oblečený tak, že vám pripadá veľmi sexi a atraktívne. Vy len pozeráte a kocháte sa daným pohľadom. „Krásneho Valentína, zlatko“, odznie z úst vašej milovanej polovičky.

Jedlo na večeru je krásne naaranžované, naozaj si dal na servírovaní záležať. Po večeri sa rozhodnete pozrieť si váš obľúbený film. A tak si sadnete spolu na krásne upravený gauč a vychutnáte si pozeranie filmu. No možno ho nedopozeráte, … lebo pohľady na seba vzájomne nevydržíte a vychutnáte si vášnivý večer.

Všetko počas neho vyzeralo skvelo a dokonalo spolu ladilo.

2. Možnosť:

Je deň. Sv. Valentína. Vy prichádzate večer domov z práce a tešíte sa na spoločne strávený večer. Už cez deň ste si s manželom vymieňali zamilované správy, tak teraz sa cítite zamilovaná a hreje vás pri srdci. Otvoríte dvere a ucítite úžasnú vôňu. Neviete ju pomenovať, tak sa zhlboka nadýchnete, aby ste ju precítili. Áno, je to ona: vaša obľúbená vôňa. Zrazu sa vo dverách objaví váš milovaný s kyticou kvetov. Trafil: sú to vaše obľúbené kvetiny, ktoré vám priniesol aj na prvé rande a mali ste ich aj vo svadobnej kytici. Nezabudol 🙂 Vrhnete sa mu do náručia, on vás objíme a dáte si vášnivú pusu. A len tak zostanete niekoľko minút stáť v dlhom vášnivom objatí a vychutnávate si vzájomné dotyky a objatie.  

Ruka v ruke vás potom odvedie do obývačky a vy ste v úžase. Prestretý stôl, všade príjemné svetlo sviečok a vôňa prichádzajúca z kuchyne. Váš manžel nie je možno príliš dobrý kuchár, preto o to viac si to vážite. Že sa posnažil a večeru pre vás dvoch celkom sám navaril. 

Usadí vás za stôl a postupne on servíruje jedlá. Vás nechá sedieť, nech si vychutnáte túto očarujúcu chvíľu. Večera chutí vynikajúco, navaril vaše obľúbené jedlá. Netušíte, ako to zvládol, no o to viac si to vážite. Popri večeri si užívate vzájomné dotyky, pohladenia, objatia a spomínate na spoločné strávené chvíle, ktoré ste počas svojho vzťahu zažili. 

Po večeri vás čaká prekvapenie aj v spálni.  Čaká tam príjemná hudba, mäkké prikrývky príjemné na dotyk, jemné svetlo. Ako darček ste od manžela dostali masáž, lebo on vie, že vy milujete dotyky. Milujete ten pocit rúk a pier vášho manžela na vašom tele. Milujete to, keď ste spolu a vaše telá prúdia v jednom za babušení v mäkkosti prikrývok.

Jednoducho zažili ste výnimočného Valentína.

young slim sexy woman in brown sweater against the window

3. Možnosť:

Je deň. Sv. Valentína. Vy prichádzate večer domov z práce. Všade navôkol je úplné ticho, počujete len tlkot svojho srdca a svoj dych. Potichu otvárate dvere do predsiene. Hrá príjemná hudba, dokonca zrovna vaša obľúbená pesnička. Vyzujete sa, odložíte si veci a idete za zvukom hudby.

Vojdete do obývačky, kde na váš čaká vaša milovaná polovička. Stojí pri zapálenom krbe, počujete ako praská drevo v plameňoch. Vaša polovička vás vyzýva do tanca. Schytí vás a už sa spoločne unášate v rytmoch hudby. Úžasný súlad. Len hudba, tanec a vy dvaja. Partner vám popri tanci šepká do ucha nádherné slová a vety a vy sa necháte všetkým týmto unášať. 

Až potom si všimnete, že vám manžel nachystal aj večeru. Sadnete si za stôl, manžel pustí ďalšiu vašu obľúbenú pesničku. Je v podstate jedno, čo navaril, hlavné je to, čo vám pri večeri hovorí. Slová, ktoré z jeho úst tak veľmi milujete počúvať. 

Po večeri si ľahnete spolu do postele a za zvukov hudby sa pomilujete. A potom ? Vychutnávate si vzájomný rozhovor až do rána. Dokonalý súlad a harmónia tiel, vášne, hudby a slov.

Ako vám znie takto strávený Valentínsky večer?

young man gives a gift to girl

Spoznali ste sa v niektorej z možností?

Po prečítaní všetkých troch možností: spoznali ste sa v niektorej z nich? Je vám niektorá z nich o niečo viac príjemnejšia, lepšia, krajšia, bližšia než tie ostatné?

Tak potom taký typ človeka ste: buď viac vizuálny (1), viac zážitkový (2) alebo viac auditívny (3).

Jednoducho povedané: teraz už viete, akú máte „reč vášho kmeňa“ 🙂

A keď to teraz viete vy o sebe a verím, že ste sa zamysleli, ktorá z možností je najviac „rečou“ vášho partnera, tak keď takéhoto Valentína svojmu partnerovi/ partnerke pripravíte, tak trafíte do čierneho 🙂

Ako to?

Každý človek vieme rozprávať viacerými „rečami“. No niektorá z nich je pre nás príjemnejšia N než ie ostatné. Niektorá z nich je pre nás tá „trefná“, ktorej najviac rozumieme a na ktorú najviac „počúvame“. Ktorou keď na nás náš partner prehovorí, zrazu hovorí rečou, ktorej najviac rozumieme. Nehovorí tou svojou, ale našou rečou. Preto je to pre nás najviac uchopiteľnejšie, pochopiteľnejšie. 

Nejde o to, aby ste pripravili presne to, čo som napísala hore. Lupene ruží a podobne. Ide o tú pointu pochopenia, ktorou rečou lásky „hovorí“ váš partner.

Či už je to reč vizuálneho človeka (1), pre ktorého je dôležité to, ako čo vyzerá, akej je to farby, či je to všetko dokonale zladené. Darček, priestor, či to, ako ste vy pri tom oblečení.

Preto ak ho chcete potešiť:

tip-top naaranžujte stôl, obývačku, predsieň a aj seba. A aj na zabalení darčeka si dajte záležať. Vizuáli majú častokrát radi darčeky ligotavé, farebné, dokonalé do tvaru, či farby. Tak pri výbere Valentínskeho darčeka si dajte záležať aj na tejto podstatnej veci. 

Pre kinestetický typ človeka (zážitkového /2) je dôležitý najmä zážitok, ktorý je s daným večerom spojený. A dotyky, dotyky, dotyky…. Kinestetický človek nerieši až tak veľmi, čo a ako vyzerá na stole a v priestore a či ste si vy obliekli ponožky ponožky, ktoré vám ladia ku kravate (jeho aujmú skôr materiály, ktoré máte oblečené, či sú príjemné na dotky). Takémuto typu človeka úplne stačí, keď ho objímete a dáte mu vášnivú pusu. Všetko ostatné je pre neho menej podstatné. I preto najvhodnejšími darčekmi je pre neho všetko, čo sa týka dotykov, zážitkov, mäkkých a príjemných materiálov.

Preto ak ho chcete potešiť:

Spomeňte si na jej obľúbené kvety, obľúbenú vôňu a aj vy sa navoňajte voňavkou, ktorú ona na vás ľúbi. Naaranžujte fotky vašich spoločných zážitkov, oblečte si niečo, čo je z príjemného materiálu. A počas celého večera ju /jeho objímajte, hladkajte, túľte sa. 

A čo tretí typ: auditívny človek (3). Jemu stačí pustiť jeho obľúbenú hudbu a  dať si záležať nielen na tom, čo danému človeku počas valentínskeho večera šepkáte do ucha, ale najmä to, akým hlasom, akou tonalitou, akou hlasitosťou. To je pre nich sakra dôležité. Auditívny typ človeka počuje aj kliknutie pera na druhej strany miestnosti, či hučiaci digestor na druhej strane bytu. Preto ak chcete zažiť s nimi romantický večer, dbajte na všetky zvukové podnety.

Preto ak ho chcete potešiť:

Vypnite všetky rušivé zvuky v domácnosti. Pustite obľúbenú hudbu a nacvičte si to, čo jej/jemu poviete, keď jej/jemu budete dávať darček. Pre auditíva nie je dôležitý až tak veľmi ten darček, ale to, ČO mu poviete a AKOU tonalitou hlasu mu/ jej to poviete.

Microphone and musical notes

Už viete?

Spoznali ste seba a svojho partnera v niektorej z možností? Ono každý človek v sebe máme všetky, len niektorá z nich zvykne viac alebo menej prevažovať. A takisto môžete mať aj kombináciu dvoch z nich.

Mne napríklad ako spúšťač emócie stačí, aby manžel pustil tú správnu pesničku, dal mi malú, no hlavne voňavú kytičku, aby sme sa zhlboka v objatí nadýchli a vydýchli, pohladil ma … a začali sa v objatí na danú pesničku vlniť …. a už som „jasná“ 🙂 Áno, tak jednoduché to môže byť, keď trafíte „klinček po hlavičke“ 🙂

A dokonalé na tom je, že toto môžete využiť aj bežne v živote. Nielen na Valentína. Chcete s manželom/ manželkou zažiť pekný večer? Tak už viete, čo máte urobiť. Na niekoho platia dotyky a objatia, na niekoho zrakové podnety a na niekoho je spúšťacím gombíkom tonalita vášho hlasu a hudba.

Ak vám tento článok v niečom pomohol, som rada. Teším sa na vaše komentáre, že v ktorom type ste sa spoznali vy a ktorý je váš partner/partnerka a ako dané tipy „zabrali“. A ak myslíte, že tento článok by mohol byť prínosom pre vaše kamarátky, či kamarátov, zazdieľajte im ho. Prípadne nenápadne aj tomu svojmu doma, že či vás dobre pozná 🙂

Krásneho Valentína prajem!

A pamätajte: ak chcete urobiť niekomu radosť, hovorte na neho jeho „rečou“, nie tou svojou.