12 vecí, ktoré šťastní ľudia robia často

uzit si sam sebaMáte priateľa, ktorý stále vyzerá šťastný? Už ste niekedy premýšľali „ako to robí?“ Ako máte i Vy zostať pozitívny/a, aj keď sa vám to zdá byť nemožné?

Ľudia, ktorí sú naozaj šťastní, majú rad návykov, ktoré robia každý deň a ktoré z nich robia šťastných ľudí.  Tieto návyky nie sú nezvyčajné alebo zložité. V skutočnosti sú úplne jednoduché a ľahké.  K tomu, aby ste i Vy začali byť viac šťastný stačí to, že začnete tieto návyky napodobňovať.

1.  Rozhodnite sa byť šťastný.

Najdôležitejšia vec, ktorú robia šťastní ľudia je, že sa rozhodnú, že chcú byť šťastní. V prvom rade si vyberú pozitívne myšlienky a následne tak aj konajú. Šťastní ľudia vedia, že prostredníctvom kontroly svojich myšlienok, emócií a konania môžu ovplyvňovať svoj pocit šťastia a spokojnosti.

2.  Žite vo vďačnosti.

Šťastní ľudia majú tendenciu byť vďační za život, ktorí majú. Väčšinu vecí vidia ako požehnania a príležitosti, než ako prekážky alebo sklamania. Keď sú konfrontovaní s problémom, šťastní ľudia sa v ňom snažia nájsť niečo pozitívne, niečo čo sa z problému majú naučiť. A snažia sa na problém reagovať tak, aby priniesol pre nich to najprijateľnejšie riešenie.

„Keď sa stane niečo zlé, máš 3 možnosti:

Môže ťa to zmeniť. Môže ťa to zničiť. Alebo ťa to môže posilniť.  

Vždy je to na tebe…“

3.  Hovorte ďakujem.dakujem

Šťastní ľudia často hovoria „ďakujem“. Šťastní ľudia si vždy nájdu dostatok príležitostí, aby prejavili životu vďačnosť a  poďakovali. Ďakujte aj sami sebe za maličkosti, ktoré sa vám počas dňa podaria.

4.  Dávajte.

Šťastní ľudia radi dávajú a radi robia ostatných ľudí šťastnými. Robia pekné veci pre ľudí prirodzene. Bez predstierania a vypočítavosti.  Dávajú bez toho, aby očakávali to isté od druhých. Šťastie a radosť v ich očiach sú nákazlivé.

OBJATIE 15.  Rozdávajte objatia.

Šťastní ľudia sú k ľuďom láskaví a radi ich objímajú. Keď vidia svojich priateľov a blízkych, je pre nich normálne prejaviť svoje pocity formou objatia. Nezdráhajú sa prejaviť svoje pocity, hoci i v preplnenom obchode, keď stretnú svojho kamaráta, ktorého už dlho nevideli.

6.  Viac sa usmievajte.

Šťastní ľudia vedia, že človek, ktorý pozdraví s úsmevom, dostane často úsmev i späť.

7.  Prejavte sa.tanec 2

Šťastní ľudia tancujú častejšie a niekedy aj divokejšie než ostatní. Šťastní ľudia tancujú vo svojich autách, doma pri upratovaní, či pri dobrej pesničke v práci. Šťastní ľudia sa neboja vykríknuť: „To je moja pesnička!“

8. Buďte expresívni.

Šťastní ľudia často používajú svoje ruky a ramená. Búšia päsťami, rozdávajú široké objatia a aj pri rozprávaní rukami veľmi gestikulujú. Ich šťastie cítia tak hlboko a veľmi, že gestikuláciou rúk si pomáhajú vyjadriť  túto radosť a šťastie.

9.  Buďte si istí.

Šťastní ľudia robia tzv. „power pózy“. amy cuddyTieto pózy im pomáhajú svoje telo uvoľniť, cítiť sa istejšie a samozrejme aj šťastnejšie. Psychologička Amy Cuddy je odborníčkou na tieto mocenské „power“ pózy a potvrdzuje, že tieto pózy majú schopnosť meniť hladiny hormónov v tele  a tým ovplyvňovať aj pocit šťastia.  Môžete si ich pozrieť v jej krátkom videu TU alebo TU.

10.  Začnite sa hýbať.

Šťastní ľudia sa hýbu častejšie, či už je to pohyb na tanečnom parkete alebo v posilovni. Majú radi pocit, keď svoje endorfíny rozprúdia a naplno si užijú „nabudenú“ energiu svojho tela.

11.  Jedzte zdravé potraviny.srdce zelenina a ovocie

Šťastní ľudia sú všeobecne zdravší ľudia, pretože okrem pohybu prirodzene uprednostňujú zdravú potravu. Uvedomujú si že, strava ovplyvňuje to, akú energiu majú. Šťastní ľudia majú tendenciu vedome viac dbať na svoje zdravie.

12. Žite život najlepšie ako viete.

A nakoniec: šťastní ľudia chcú prežiť život najlepšie ako sa len dá. Vedia, že vždy a pri každej situácii si môžu zvoliť svoj prístup. Vedia, že si môžu vedome zvoliť dobré myšlienky, že môžu žiť v vďačnosti, často sa pohybovať, zdravo jesť a robiť každý deň vedomé voľby, ktoré ich robia šťastnými.

Vždy máte možnosť voľby, …….. ako sa rozhodnete?

Páčil sa Vám tento článok? Podeľte sa so svojimi priateľmi na Facebooku.