Ako nájsť sám seba – časť 4.: 10 vecí, ktorým šťastní ľudia neveria


zit stastny zivotTakže vy  chcete byť šťastní? 
No, je tu len jedna vec, ktorá vám stojí v ceste:  VY.

Šťastie je voľba, ktorú robia

len šťastní ľudia. 

Tu je 10 vecí, ku ktorým sa šťastní ľudia nehlásia:

1.   Život je fér

Šťastie nie je o tom, dostať vždy to, čo chcete. Šťastní ľudia pochopili, že niekedy život nejde ich cestou, že život nie je vždy fér. To čo vedia je, že môžete urobiť len to najlepšie, čo viete, odpustiť sám sebe za to, čo nefunguje a pustiť sa do toho, čo budete potrebovať.

2.   Trápenie je zlé

Trápenie je nevyhnutnou podmienkou ľudského bytia. Nemôžete prežiť svoj život bez akéhokoľvek trápenia. Šťastní ľudia vedia, že pocit hlbokého vnútorného šťastia prichádza cez prežitú vnútornú  bolesť. V takýchto bolestných chvíľach sa tvárou v tvár učíme, kým sme naozaj.

3.   Musím mať všetko pod kontrolou

Nemôžete riadiť akcie a myšlienky druhých a preto nemôžete mať všetko a všetkých neustále pod kontrolou. Šťastní ľudia prijali túto nevyhnutnú pravdu. Naučili sa sústrediť sa na seba a byť aktívnejší než okolie.

4.   Neviem, nedokážem …

Ak si myslíte, že ste neschopný/á  a necháte vašu vieru v to uveriť,  potom nakoniec dáte tejto vete za pravdu.  Klam urobíte skutočnosťou. Jediný spôsob, ako sa zlepšiť a uspieť  je, že sa o to pokúsite a skúsite to znova a znova. albert einstein citat

Zamyslite sa nad týmto: kto je váš idol? Vybavte si ho v mysli ….  Myslíte si, že on alebo ona všetko dosiahli s neustálym pocitom životného zlyhania? S pocitom, že to nedokážu, že to nevedia? Nie! Oni jednoducho nenechali svoje pochybnosti, aby im zabránili v šťastí. Pustili sa do svojho cieľa a sna a skúšali to znova a znova.

5.   Ľudia sú povinní ma milovať

Ak vaše šťastie je závislé na tom, čo si o vás myslia ostatní ľudia, nikdy nebudete šťastní. Nemôžete sa zavďačiť všetkým a určite nikoho nemôžete nútiť milovať vás presným a určitým spôsobom. Šťastní ľudia akceptujú pocity svojich blízkych a spôsob, akým im preukazujú svoju lásku a náklonnosť a radšej požiadajú o to, čo potrebujú,  než aby očakávali, že ostatní sú povinní ich milovať podľa ich predstáv.

6.   Všetci ma nenávidia, nikto ma nemá rád

Tomuto zničujúcemu tvrdeniu a sebaklamu bohužiaľ prepadá veľká časť nešťastných ľudí a práve táto viera následne spôsobuje, že sú nešťastní. Šťastní ľudia čelia svetu so zdravou dávkou zvedavosti a nonšalancie. Majú záujem o iných, ale nie sú závislí od toho, ako veľa a akým spôsobom ich milujú ostatní.  Tvorba priateľov vyžaduje čas.

7.   Musím niečo dokázať

Nespokojní ľudia očakávajú, že pocit vnútorného šťastia sa u nich dostaví, keď  ich dobra-napad-srdcev-zrkadleodsúhlasí a „schváli“ ich okolie. Bohužiaľ, toto schválenie a pocit šťastia takýmto očakávaním nie je možné dosiahnuť, pretože je spôsobené vnútorným nedostatkom v nespokojnom človeku. Šťastie možno dosiahnuť len prostredníctvom sebaprijatia. To, čo potrebujete je : Len schváliť sám seba.

8.   Nevadí, nezáleží na tom …

„Nevadí,.. “ je len výhovorka. To je to, čo nešťastní ľudia hovoria, aby  zabránili konfrontácii, keď nemali dostatok odvahy, aby nasledovali svoje sny. Na šťastí záleží. 

Nevyhýbajte sa zodpovednosti za svoje vlastné šťastie.

9.   Bol by som šťastnejší, keby ….

Spoznávate tnasledujúce vety?  Bola by som šťastnejšia, keby som bola chudšia, krajšia, múdrejšia, šéfka veľkej firmy, keby som … Šťastní ľudia vedia, že tajomstvo šťastia spočíva v prijatí seba a aj svojich nedostatkov.  Je v poriadku neustále na sebe pracovať a mať sa v čom zlepšovať, ale nie je v poriadku nadávať si za svoje nedostatky.

Sústreďte sa na svoje silné stránky.

10.   Som starý …maraton-new-york

Nikdy nie ste príliš starí. Áno, môžete vyzerať hlúpo. A áno, môže to byť ťažšie, ako ste očakávali, ale nikdy nie je príliš neskoro vybrať si byť šťastný.

Šťastní ľudia si vyberajú byť šťastní každý deň, či už s tým začali v mladosti alebo objavili toto tajomstvo v živote neskôr. Je to ich voľba každý deň.

Život je nepredvídateľný. Jediná istá vec je, že všetci každým dňom starneme. Nenechajte si pretiecť svoje šťastie pomedzi prsty. Vytvorte si zo života to najlepšie  a najkrajšie miesto pre SEBA.

Chcete dostávať pravidelnú dávku motivácie? Nechajte si zdarma posielať moje „Pozitívne myšlienky“ (nájdete na úvodnej strane tohto blogu).