Pokladnička príjemných zážitkov

Tiež v týchto dňoch rekapitulujete starý rok? Rozmýšľate, čo všetko ste zažili, s kým ste sa stretli, kde ste boli? Ale už si neviete spomenúť, čo všetko ste zažili?

Niektoré zážitky nám ostanú v mysli na dlho, ale na  veľa krásnych denno denných maličkostí častokrát zabúdame. Povieme si:  veď toto si určite budem pamätať. Ale žiaľ          s odstupom času si častejšie pamätáme tie nepríjemné zážitky. 

Podelím sa s Vami a vynikajúci nápad. Nie je síce z mojej hlavy, ale zdá sa mi vynikajúci, preto sa s vami o neho podelím. Zaviedla som si ho tento rok aj ja.

pokladnicka-prasiatko

Zaveďte si pokladničku príjemný zážitkov.

Vyberte si nejakú peknú pokladničku, ktorú máte radi alebo si vyberte na tento účel akúkoľvek nádobu, ktorá sa vám páči. Musí mať len 2 podmienky a to, že sa musí dať otvoriť a musí byť dostatočne veľká na maximálne 365 malých papierikov.

stastna plechovka

 

Do tejto pokladničky zážitkov vkladajte počas celého roku 2014 každý deň (alebo aspoň čo najčastejšie) lístočky s krásnymi zážitkami, ktoré cez rok prežijete. Môže to byť hocičo, čo vás v daný deň potešilo. Od stretnutia kamarátky, ktorú ste už niekoľko rokov nevideli, zážitky z výletov, dobré skutky, ktoré ste urobili,….

 

Na budúce Vianoce či Nový rok si pokladničku otvoríte a lístočky si jeden po druhom prečítate. A verte, že budete prekvapená/ý, koľko pekného ste za daný rok prežili. Môže to byť vašim novým novoročným alebo vianočným zvykom.

Dobrý nápad, však?

A viete, čo je na tomto dobrom nápade ešte veľkým plus? Po pár dňoch realizácie som si uvedomila, že som viac vďačná. Vďačná životu, ktorý žijem. Vďačná príležitostiam, ktorý mi prichádzajú do cesty. A i keď sa mi niekedy zdalo,že niektorý deň bol katastrofický, vždy sa našlo niečo, čo som si uvedomila, že bolo pekné, príjemné a potešilo ma.

Prajem vám úžasný rok 2014 plný krásnych zážitkov, na ktoré už tentokrát nezabudnete.

fresch start 2014