22 komentárov

 1. Marcela Hollová
  5 novembra, 2014 @ 11:08

  Je to škoda,že meditácie nerobím pravidelne,ale ak už, / a to hlavne,ak niečo zahapruje/ tak sú pre mňa len a len prínosom!!

  Reply

  • Daniela Rau
   5 novembra, 2014 @ 11:17

   Je to normálne, pani Marcela, že veci robíme v tzv. sínusoidách. Keď je nejaký problém, tak “zintenzívnime” a potom postupne poľavujeme. Preto je fajn si VEDOME vyberať to, čo čítame, čo pozeráme,… aby sme mali čo najviac pozitívnych podnetov na to, aby naša sínusoida dostala tú pravú energiu a možnosť dostať sa znovu hore 🙂 Prajem príjemný deň a pohodový večer snáď aj pri meditáciách.

   Reply

 2. Čo je to meditácia a v čom mi pomôže? | www. Daniela Rau .sk
  18 februára, 2015 @ 21:47

  […] Konkrétny postup pri meditácii- 5 základných krokov pri meditácii  nájdete v tomto predchádzajúcom článku. […]

  Reply

 3. Povedz, na ktorú stranu vidíš otáčať sa túto siluetu a ja ti poviem, ako pracuje tvoj mozog - www. Daniela Rau .sk
  7 júna, 2015 @ 17:06

  […] Objavte kúzlo meditácie- reštartujte svoje telo i myseľ […]

  Reply

 4. Maria
  15 decembra, 2015 @ 12:22

  Clanok je pekne napisany, Danielka, a verim, ze oslovi… Ja meditujem kazdy vecer pred spanim alebo ked ulozim dcerku, plus pouzivam rozne afirmacie, je to uz nieco, bez coho neviem byt, je to moja sucast… Tiez patrim k tym, ktori v tom nasli nejeden zmysel a prilezitost byt sam so sebou 🙂

  Reply

  • Daniela Rau
   17 decembra, 2015 @ 23:45

   Teší ma Mária 🙂 Ako hovoria dávne múdra:” Spoznaj sám seba a potom pochopíš svet”.

   Reply

 5. Andrea
  12 januára, 2016 @ 23:06

  Danielka ja tiež často meditujem ale keď príde počas meditácie myšlienka ktorá mi naženie strach úplne ma to rozhodí. A je po meditácií neviem svoj strach ovládať poväčšine ma vždy premôže. Ako si mám pomôct? Ako to zvládnuť?
  Ďakujem

  Reply

  • Daniela Rau
   13 januára, 2016 @ 16:23

   Dobrý deň Andrejka, je normálne, že nám počas meditácie prídu na um príjemné, ale i nepríjemné myšlienky. Tak ako nechávate odísť príjemnú myšlienku, to isté urobte aj s tou nepríjemnou. Nezapodievajte sa ňou, ale vedome ju dajte do ústrania a nahraďte ju príjemnou myšlienkou. Najprv sa toto naučte robiť VEDOME a postupne sa to naučíte robiť automaticky. Keď príde nepríjemná myšlienka, tak ju nechajte, nebojujte s ňou, lebo tak jej iba dávate svoju pozornosť a posilujete ju. Iba ju vedome dajte nabok a nahraďte ju inou, príjemnejšou myšlienkou. Napr. spomeňte si, čo príjemného ste v daný deň zažila. Aj túto príjemnú myšlienku potom nechajte odísť…. Nečakajte zázraky na počkanie, meditácie treba len skúšať a “trénovať”. Dajte po 8-10 meditáciách vedieť, ako sa Vám darí. Daniela

   Reply

 6. Andrea
  2 februára, 2016 @ 22:46

  Dobrý deň Danielka snažím sa je to lepšie ale chce to veľa práce iste programy ktoré mi boli zakorenovane 40 rokov človek len tak nevymaže. Pracujem na tom len akosi to ide veľmi pomaly a tažko zvádza ma to do starých koľaji takze chce to ešte veľa práce. Ale nevadí snažím sa to zmeniť tak hádam to pôjde. Ďakujem veľmi pekne.

  Reply

  • Daniela Rau
   2 februára, 2016 @ 23:44

   Tak to som rada Andrejka, že píšeš, že “je to lepšie”. Ísť krok za krokom niekam je lepšie, ako utekať nikam 😉 Držím palce.

   Reply

 7. Andrea
  8 februára, 2016 @ 10:21

  Nikdy som meditaciam neverila. Teraz som v stave ze viem ze mi pomôžu. Ten clanok je super lebo viem ako asi začat.Je zvlastne objavit v zivote sposob ako si pomoct. Snad sa mi to podari. Je mozny aj nejaky kontakt na Vas? Ďakujem.

  Reply

  • Daniela Rau
   10 februára, 2016 @ 18:19

   Dobrý deň Andrejka, teší ma, že ste sa rozhodla začať. Všetko, čo hľadáte, máte v sebe. Držím palce v objavovaní. Daniela PS: Kontakt na mňa nájdete v kontakte 🙂

   Reply

 8. Ingrid
  13 mája, 2016 @ 23:34

  Dobrý deň, ďakujem za jednoduché priblíženie a vysvetlenie. Ďakujem za pozitívne pondelky…;-)

  Reply

  • Daniela Rau
   14 mája, 2016 @ 20:56

   Rado sa stalo Ingrid 🙂

   Reply

 9. hillie
  2 júna, 2016 @ 23:15

  Dobry den, clanok pre zaciatocnikov jednoznacne napomocny. Len nesuhlasim s tym budikom. Koniec meditacie by mal byt kludny aby sme “nestratili” to co sme sa z nej pokusali ziskat. Aj ked viem na co ste s tym budikom narazala, zaciatocnikom to moze ostat nepochopene a potom zmari svoje usilie tym ze v hlbsom stave vedomia zazvoni budik. Kazdopadne clanok pekny a dakujem 🙂

  Reply

  • Daniela Rau
   3 júna, 2016 @ 9:49

   Ďakujem pán František. Áno, článok je určený najmä pre tých, ktorí začínajú s meditáciami.

   Reply

 10. Michal
  4 septembra, 2016 @ 5:57

  Je to veľmi dobrý návod , ja roky trénujem rôzne športy ale keď je treba vrátim sa vždy k meditácii, ktorú som začal robiť podľa návodu v JÓGE z roku 1966 – tréner a cvičiteľ. Vtedy nebolo skoro nikde publikované, len v tomto časopise a pravdu povediac veľmi mi to pomáhalo a aj teraz keď cvičím Qi gong (Čchi kung ) a iné umenia kde sú meditácie aj v pohybe, vraciam sa späť k tomu čo mi dalo základ – meditácie a uvoľnenia v kľude v sede či ľahu. Ďakujem Michal

  Reply

  • Daniela Rau
   18 septembra, 2016 @ 15:19

   Ďakujem pán Michal za pochvalu. Mám radosť, že takému dlhoročnému profíkovi v meditácii sa článok páči. Prajem krásny deň. Daniela

   Reply

 11. Nika
  15 apríla, 2017 @ 14:57

  A prosím ako že my žiadne myšlienky neprichádzajú??

  Reply

  • Daniela Rau
   25 júla, 2017 @ 20:58

   Užite si dané chvíle bez myšlienok.

   Reply

 12. Mario
  12 júla, 2017 @ 18:13

  Dobrý deň, ešte to tu funguje a odpisujete? chcel by som poradiť ohľadom meditácie… venujem sa indickej mediatcii na posilnenie rôznej mantry a podobne… poslednú dobu cítim tlak a vybrácie v oblasti medzi očami tak cca na palec navrch od nosa… je to tak správne? mohla to spôsobiť meditácia? viem sa uvoľniť a úplne vypnúť, ale sústredenie mi nejde pociťujem niekedy pri meditácii, hlavne večer silné výboje od nôh ku hlave, mravčenie a trhanie svalov… je to tak správne alebo robím niečo zle? chcel by som sa venovať hlbokej meditacii poznaním absolútna a hlavne dosiahnutie mokše cez odstránenie avidjá… viete mi nejak poradiť? Ďakujem!

  Reply

  • Daniela Rau
   25 júla, 2017 @ 20:53

   Dobrý deň Mário,
   tlak medzi očami môže byť spôsobený otváraním tretieho oka, čo je v poriadku a po čase tento tlak ustane. Vyslovene hlboké meditácie doporučujem robiť pod odborným dohľadom- Skúste pozrieť vo svojom okolí klub jógy, ktorý sa venuje tejto indickej.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ochrana proti spamu. Vypočítajte príklad. *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.