Ako nájsť sám seba–časť 6: Môj sen- Môj život

happy and sadVäčšina ľudí celý svoj život premrhá tým, že si nikdy  neuvedomia, prečo sú tu a čo majú robiť. Ak chcete byť iní, tak neprijímajte iba to, čo vám príde do cesty, ale konajte! Aktívne si vytvárajte život, ktorý vás napĺňa.

Nečakajte na život svojich snov, ale žite ho každý deň.
Žiaden sen nie je príliš veľký a nikdy nie je príliš neskoro ho začať žiť. 

Už ste niekedy niečo vzdali? Som si istá, že áno, že väčšina z nás už v živote niečo vzdala. Možno to bol váš životný sen. Sen, ktorého ste sa vzdali, keď vám život hodil pod nohy polená. Vtedy váš sen stratil cestu. Vtedy ste sa rozhodli, že váš sen je NEMOŽNÝ a NEREÁLNY alebo že nie ste jednoducho vy HODNÍ toho, aby sa práve vám takýto sen splnil. Iskrička v oku sa vám pomaly vytratila a vy ste sa postupne zmierili s tým, že vám sa tento sen nikdy nesplní …. alebo žije tento sen stále vo vašom srdci?
dream
 
 

“ Všetky naše sny sa môžu splniť, ak budeme mať odvahu na ich naplňovanie.“ Walt Disney

Ak si myslíte, že váš sen ešte stále niekde vo vnútri vás horí, hoci i ako ten posledný žeravý uhlík, rozdúchajte ho a uvidíte, že váš oheň sa objaví.

Niekedy SNY môžu nejakú dobu trvať … a niekedy snívanie trvá veľmi, veľmi, veeeeeľmi dlhú dobu! Preto:

  • Dajte svojmu snu určitý priestor … ale aj naďalej robte pravidelnú „údržbu“ vašej vízie
  • Dajte svojmu snu nejaké svetlo … možno novú perspektívu
  • Dajte svojmu snu trochu života, dajte mu nejakú „energiu a výživu“ alebo prilejte trochu „benzínu“, ktorými svoj sen rozohníte

VERTE, že niekedy možno nebudete vidieť, že sa váš sen napĺňa, ale zrazu sa STANE REALITOU vo chvíli, keď to najmenej čakáme.

Váš sen je ako oheň, .. musíte mu dať polienohenka a rozdúchať ho a  … prikladať. Ak nepriložíte, oheň postupne vyhasne. Ak do neho budete prikladať, vznikne z neho veľká vatra.

Takže ak váš sen vo vás ešte stále žije, vo vašom srdci, mysli a myšlienkach,  potom nie je ešte nič stratené.  Ak venujete svojmu snu energiu a čas, tak svoj sen rozdúchate.

Vzdať sa svojho sna, môže byť ako vzdať sa sám seba. Nevzdávajte to.

Niekedy sú sny zabalené v iných podobách, než aké by ste čakali … alebo prídu z iného smeru, než by ste očakávali … možno sa splnia neskôr, než ste si mysleli … a možno nakoniec nebudú presne také, ako ste si ich predstavovali …  ale keď to vzdáte, tak to nezistíte.

Život vášho sna  udržíte pri živote pomocou viery v seba samého. Vaše sny sú dôležitou súčasťou VÁS.

Takže dnes porozmýšľajte o tomto:

dnesok
(Dnešok je perfektným dňom začať žiť svoje sny.)
 
Ak ešte neviete, čo je vaším snom, tak pátrajte. Pátrajte v sebe. Hľadajte svoje sny. Ale nájdite tie naozajstné SVOJE SNY. Nie sny vášho manžela, manželky, či sny vašich rodičov. Zamýšľajte sa nad tým, čo napĺňa váš život radosťou. Veľa ľudí sa pýta – a ako budem vedieť, že je to to „pravé“? Jednoducho TO budete vedieť, budete to cítiť …
 
Aj mne dlho trvalo, kým som našla svoju životnú cestu, svoje poslanie, svoj sen a radosť. A verte, nebola to jednoduchá cesta. A ani teraz častokrát nie je.  Mala veľa zákrut a častokrát aj slepých uličiek, ba niekedy  ako sa ľudovo hovorí aj „pádov na hubu“. A aj teraz sa nájdu chvíle, keď mám všetkého dosť. Keď čas, ktorý venujem napĺňaniu svojho sna sa mi zdá zbytočný. Ale potom prídu chvíle, keď vidím, že to všetko má zmysel. Keď napr. dostanem od  vás čitateľov peknú odozvu, email, či telefonát, ktoré mi dodajú novú silu. Silu ísť za svojím snom pomáhať ostatným byť šťastnými.  Odovzdávať vám myšlienky, nadšenie,  či vedomosti, ktoré viem, aby som pomohla aj Vám nájsť v sebe to šťastie a silu, ktoré vám prinesú radosť a naplnenie.
 

Podeľte sa s nami – aký je váš sen? Čo je ohňom vášho života?  Podeľte sa o svoju vášeň a napíšte mi dole do komentárov. Už len tým, že začnete o svojom sne nahlas rozprávať, rozdúchate v sebe chuť daný sen uskutočniť, získate znovu vášeň  a nadšenie pre svoj sen.

Držím Vám palce  a prajem veľa radosti na ceste za Vaším snom 🙂