Zmysel života- Never Give up!

Každý človek hľadá v živote, čo je jeho poslaním. Hľadá zmysel svojho života. Tí, ktorí ho už našli, sú vďační a veľa vecí pochopili. A tí, ktorí ho ešte stále hľadajú, možno majú svoj zmysel života 2 milimetre pod vlastným nosom, ale jednoducho ho nevidia, lebo sa obzerajú stále navôkol. Nehľadajú v sebe, ale okolo seba.

Skúste sa zamyslieť:

Je nejaká práca alebo niečo, čo by ste robili, aj keby Vám za to nikto nezaplatil? Existuje niečo, pri čom zabúdate na čas i na svoje okolie? Niečo, pri čom sa vám rozbúši srdce, zrýchli reč, rozprúdi krv, vyčarí úsmev na tvári a energia stúpne až do výšin?

Tak to je ono… To je vaša cesta. To sú tie momenty, ktoré nám dávajú krídla…Neriešte, či je to niečo „veľké“, čím by ste spasili celý svet. Svet to od vás nechce. Oveľa viac svetu zo seba odovzdáte, ak sa budete venovať práve týmto veciam, pre ktoré dýchate.

Tým, že si dovolíte robiť to, čo je vašou vnútornou iskrou, Vy sami seba si začnete vážiť. A aj vaše okolie z toho maximálne vyťaží. Pretože keď budete mať vy plnú svoju nádobu blaženosti, pokoja a radosti, tak tieto veci budete aj automaticky rozdávať vôkol seba.

Verte, že ten plameň tam niekde vo vás horí. Verte, že nie ste len kvapka v mori, ale ten, kto to more tvorí.  Prekonajte svoje strachy, prekonajte kruhy pohodlia a dovoľte si byť sami sebou. Dovoľte si robiť to, čo Vás baví. Život máte ešte pre sebou ….

Nájdite cestu, ktorá vedie za tou vašou hviezdou. Dovoľte svojmu vnútru prejaviť sa… doprajte si tie chvíle, pri ktorých vám tlčie srdce a zvýši sa vám tep. Je to pocit lásky, šťastia. Musíte však veriť v seba, potom všetko ťažké bude zrazu ľahšie.never gie up

 NEVER GIVE UP. Nikdy sa nevzdávaj.

Choď nad, choď pod, choď okolo,

ale nikdy, nikdy sa nevzdávaj.

Ďakujem svojmu životu za to, že som svoju iskru našla a mala odvahu ju prijať.

 

„Užívam si to bez pocity viny, užívam si to, výsledok driny. Užívam si tie prekážky, ktoré ma zakaždým posunú o pár stôp hore.“     Kali a Peter Pann

Hovoríte si, no dobre, ale ja neviem… Ani neviem, z kadiaľ mám začať!

Začnite sa učiť. Učiť od tých najlepších koučov, či už na Slovensku alebo na svete. Mne osobne to veľmi pomohlo. A čo som si teraz s odstupom času uvedomila je, že bolo fajn, že mi nepodsúvali hotové riešenia a svoje myšlienky, ale naučili ma „ako“ mám hľadať v sebe.

Minulý týždeň som bola napríklad na seminári Anthony Robbinsa. Famózny víkend, ktorý ma posunul o veľký krok dopredu. Anthony Robbins je jednoducho TOP#1 couch na svete, čo viac dodať.

Koučoval a pomohol mnohým známym osobnostiam: Leo DiCaprio, Oprah Winfrey, Bill Clinton, Andre Agassi, Serena Williamas, Barack Obama, Hugh Jackman, Larry King, Anthony Hopkins a stovkám ďalším. A tento víkend som si dopriala zažiť jeho koučing aj ja na vlastnej koži…. na vlasné uši, oči, pocity… vo vlastnej mysli.

tony robbins7 tisícový dav rôznych vekových kategórií, rôznych profesií a pozícií, bol úžasný. Ľudia boli úžasní, atmosféra famózna. Ľudia odhodili svoje zábrany, prekonali svoje strachy a mindráky, vykašľali sa na všetky okovy typu „čo si o mne kto pomyslí“, keď budem skákať, kričať, plakať, tešiť sa… a jednoducho si tento víkend užili. Mnohí objavili svoje vlastné ja, svoju vnútornú radosť a vášeň pre život, pochopili, čo vo svojich životoch robia zle a ako sa môžu z tohto začarovaného kruhu majú dostať. Pochopili samých seba.

Je úžasné vidieť ľudí zamyslieť sa…. Zamyslieť sa nad sebou, ponoriť sa do seba. Nehľadať odpovede vonku okolo seba, ale konečne v sebe…. A je úžasné vidieť, že pochopili…. Pochopili a našli svoje JA. … To je tá energia a dôvod, pre ktoré sa všetci radujú. Nie je to psychiatrická radosť, keď všetci len bezhlavo skáču a tlieskajú, ale je to radosť treštiaca z vnútra každého človeka. Ťažko to opísať slovami.  Boli to jednoducho 3 dni, ktoré v každom z nás zanechali veľa.

Ak budete mať niekedy možnosť, určite choďte na takýto seminár osobne. Vyberte si kouča, ktorý vám vyhovuje a choďte sa od neho učiť.  Nemusí to byť najúžasnejší človek na zemeguli, ale vy budete cítiť, že to je ten pravý kouč pre vás. Je iné, keď určité veci prežijete, ako keď si ich prečítate len v knižkách. Až vtedy to pochopíte, keď to zažijete…

V tejto chvíli vás možno napadla ďalšia výhovorka: Ale takéto tréningy veľa stoja…. Ja vám len odpoviem otázkou: Stoja podľa vás viac, než váš spokojne a šťastne prežitý život? Odpoveď viete každý sám.

Či sa nám to páči alebo nie, svoj život máme presne taký, aký si ho robíme my sami. Nie okolnosti, nie rodičia, nie partner… ale MY. Hovoríte si, že sa vám váš život nepáči? Tak to zmeňte! Nikto iný to za Vás neurobí…

Ak máte chuť, zaspievajte si pesničku od Zuzany Smatanovej: „Nikdy nie je neskoro na to, čo chceš“ (tu) a začnite konať… začnite žiť svoj život vedome.

Máte len jednu šancu prežiť svoj život taký, po akom túžite.

LIVE YOUR LIFE WITH PASSION = Ži svoj život s vášňou.