Príbeh na zamyslenie

Na veľkom letisku čakala žena. Mladšia žena. Jej let meškal, takže jej nezostávalo nič iné, len čakať niekoľko hodín. Kúpila si knihu, vrecko s pečivom a posadila sa, aby nejako zabila čas. Na prázdnej stoličke vedľa nej ležalo vrecko s pečivom a na ďalšej stoličke sedel nejaký muž, ktorý čítal časopis.

Žena otvorila knihu a zobrala si z vrecka kúsok pečiva – a muž si zobral tiež! Nahnevalo ju to, ale nič nepovedala. Čítala si ďalej. No vždy, keď si vzala ďalší kúsok, muž si zobral tiež. Bola už naozaj nahnevaná, ale nechcela na preplnenom letisku vyvolať nejakú scénu. Keď vo vrecku zostal posledný kúsok pečiva, v duchu si povedala: „To som zvedavá, čo ten neotesanec urobí.“

Doslova, muž jej ako keby čítal myšlienky, pretože práve vtedy vytiahol posledný kúsok pečiva. Zlomil ho na polovicu a natiahol k nej ruku, bez toho, aby sa na ňu pozrel. A to už bol vrchol. Zdvihla sa, zobrala si veci a odišla.

Neskôr, keď už sedela v lietadle, otvorila kabelku, aby si vybrala okuliare. V kabelke našla vrecko s pečivom… Hneď jej došlo, že svoje vrecko si vložila do kabelky. To na stoličke nebolo jej. A človek, ktorého mala za neotesanca, sa s ňou o pečivo delil bez kvapky hnevu, proste z láskavosti. Tak strašne sa hanbila a nemala žiadnu možnosť, ako svoju chybu napraviť.

 
Vyplýva z toho len jedno: skôr ako sa nahneváte, skúste sa zamyslieť!
Možno ten, kto nemá pravdu, ste práve vy.