Kto je Anthony Robbins?

Anthony Robbins patrí medzi mojich obľúbených rečníkov a autorov kníh.  Patrí medzi svetovo úspešných a najznámejších motivačných speakerov a koučov v USA. Je považovaný za špičkového odborníka v oblasti ľudského výkonu a správania.
 
Čo pre mňa osobne znamená a ako ho vnímam ja?
Mám rada jeho dynamickosť a obrovskú empatiu. Veľkosť a skromnosť zároveň. Mám rada jeho nákazlivú energiu a úsmev a odhodlanie, ktoré vkladá aj ostatným ľuďom. Odhodlanie začať pracovať na sebe,… začať hľadať odpovede v sebe samom. Nájsť v sebe tú svoju vnútornú silu, chuť a zanietenie ovládať svoj život.
 
To je môj názor na neho.  Už sa teším, že tohto úžasného človeka zažijem aj na vlastnej koži. Kde a kedy? Po prvýkrát príde robiť seminár aj do Strednej Európy. A nakoľko bude aj preklad do slovenčiny, tak túto akciu si určite nenechám ujsť. Ale pekne poporiadku ….
 
Ak chcete byť úspešní, nájdite niekoho, kto dosiahol výsledky, ktoré sami chcete. Urobte presne to isté a dosiahnete to isté. “  Anthony Robbins

Kto je Anthony Robbins?

Anthony Robbins sa narodil 9. februára 1960 v Kalifornii. Už viac ako dvadsaťpäť rokov sa venuje ľuďom, ktorým pomáha objavovať a rozvíjať jedinečné kvality ich vlastnej vnútornej sily. V USA je považovaný za lídra v oblasti vedy zaoberajúcej sa dosahovaním vrcholových výkonov. Ako konzultant spolupracoval s IBM, AT&T, American Express, či v Armáde Spojených štátov amerických. Radil profesionálnym športovým tímom a mnohým atlétom, ktorí na olympijských hrách získali zlaté medaily. V roku 1991 založil neziskovú organizáciu, ktorá pomáha chudobným deťom, bezdomovcom, starším ľuďom a odsúdeným vo väzniciach. So svojou manželkou a deťmi žije v Kalifornii.

Svoju kariéru začal podporou seminárov pre Jima Rohna, ktorý ho naučil, že šťastie a úspech v živote nie sú výsledkom toho, čo máme, ale skôr o tom, ako žijeme, čo robíme s tým, čo sme. Za svoju kariéru pracoval pre najväčšie svetové firmy, celebrity a športovcov. Základom jeho myslenia je pomoc ľuďom tak, aby objavili to najlepšie, čo sa v nich skrýva a mohli tak cieľavedome dosahovať také úspechy, po akých túžia.

Medzi jeho špeciality patrí vykonávanie výrazných zmien v myslení, cítení alebo správaní. Jeho spoločnosti ponúkajú čoraz progresívnejšie metódy ovládania ľudských emócií a správania, ktoré klientom umožňujú rozpoznať a využiť neobmedzené zdroje ukryté v každom z nás. Konzultácie, živé školenia, knihy a televízne relácie, to sú hlavné prostriedky jeho práce.

Anthony Robbins je zároveň propagátorom zdravej stravy a životného štýlu vychádzajúceho z princípu prirodzenej medicíny.

Tony Robbins je bezpochyby celebritou, ktorú pozná kde kto. Patrí medzi 50 najväčších svetových intelektuálov, medzi 6 najlepších biznis lídrov sveta a medzi 100 najznámejších celebrít. Jeho osobnosť, diela, princípy alebo zásady sa objavili aj v celej rade populárnych filmov (O Schmidtovi, Muži v čiernom,…).

​Čítate radi knižky?

Jeho knihy sú úžasné a naozaj plné kvalitných informácií. S/ až také plné hodnotných informácií, že sa dajú čítať len veľmi pomaly. Je v nich veľmi veľa konkrétnych tipov a návodov na rôzne cvičenia. Preto ich doporučujem pre tých čitateľov, ktorí už zvládli aspoň základy osobného rozvoja.  Pre čitateľov/ začiatočníkov osobného rozvoja by boli až príliš zložité.

Anthony Robbins knihy:
  • Obrie kroky
  • Priateľské rady
  • Neobmedzená moc: Nová veda osobného úspechu
  • Nekonečná vnútorná sila
  • Prebuďte svoju vnútornú silu

Moja obľúbená kniha od Anthony Robbinsa  je Nekonečná vnútorná sila:

anthony robbins Nekonecna vnutorna silaAk ste niekedy snívali o lepšom živote, kniha Nekonečná vnútorná sila vám ukáže, ako dosiahnuť úžasný život, po ktorom toľko túžite a ktorý si zaslúžite. Anthony Robbins pomocou tejto knihy, nahrávok a seminárov dokázal už miliónom ľudí, že správnym využitím sily svojej mysle môžete dosiahnuť, urobiť, vytvoriť či mať všetko, po čom vo svojom živote túžite. Kniha Nekonečná vnútorná sila je revolučným nástrojom využitia schopností mysle. Krok za krokom sa naučíte, ako podávať vrcholové výkony pri budovani svojej emocionálnej a finančnej nezávislosti, ako získať vnútornú silu a sebavedomie a ako úspešne spolupracovať s inými ľuďmi.

Vrelo doporučujem jeho knihy, videá, či ho zažiť naživo.

 Sústreďte sa na to, kam chcete ísť. Nie na to, čoho sa bojíte.“
Anthony Robbins