Prepáč Mars. Tvoja Venuša.

Ženy a muži pochádzajú z rozdielnych svetov. Majú rozdielne názory, rozdielny pohľad na svet, sú ako Mars  a Venuša – ľudia z úplne iných planét. Ale pritom tieto 2 rozdielne svety 

sú ako jin a jang alebo ako deň a noc či ako kľúč a kľúčová dierka- jeden bez druhého by tak dokonale nefungovali.  Jeden svet doplňuje ten druhý. A pokiaľ je to ten správny kľúč, ktorý dávate do tej správnej zámky, tak nastane súhra.

 

Samozrejme, že aj kľúč sa niekedy môže „zadrhnúť“, tak ako aj vo vzťahu ženy a muža 

hadka-zena-a-muz

nastávajú chvíle, keď je nám ťažko. Keď máme ťažkú chvíľu, napríklad sme sa riadne pohádali so svojou drahou polovičkou a ste na ňu či na neho pekne povedané nahnevaná alebo urazená, skúste sa zamyslieť:  

Keby to mal byť váš posledný rozhovor v živote…. keby sa mu teraz niečo stalo a vy mu už nebudete mať kedy možnosť povedať „prepáč“  alebo „prepáč, poďme si to v kľude vysvetliť“

… stojí Vám to za toto Vaše urazenie či nahnevanie sa? Chceli by ste, aby  tá hádka boli tie posledné slová, čo od Vás počul/a ? 

Slovom prepáč je akoby ste tomu druhému podávali ruku. …

yin yang zen a muz

 

Viem, chlapi a ženy pochádzajú z rôznych svetov. Iné veci im robia radosť, inak vyjadrujú svoju radosť i bolesť….  Nesnažme sa ich zmeniť, snažme sa ich pochopiť.

Prepáč Mars. Tvoja Venuša.