10 tipov na návyky šťastných párov

Alebo čo je potrebné, aby ste boli šťastní vo vzťahu?

Ak pracujete na tom, ako zlepšiť svoje manželstvo, tu je 10 tipov na návyky šťastných párov.

1. Chodievajte spať v rovnakom čase

Couple lying in bed sleeping

Spomeňte si na začiatok vášho partnerstva, kedy ste sa nemohli dočkať  chvíle, že spoločne uľahnete do postele. Šťastné páry nechodia do postele v rôznych časoch. Chodia spať v rovnakú dobu, a to aj v prípade, že jeden partner neskôr vstane a robí veci, pokiaľ ich partner spí. Dotyk pokožky pri spoločnom zaspávaní udržuje vzájomnú náklonnosť šťastných párov.

2. Pestujte si spoločné záujmy

Keď prvotné zamilovanie pominie, tak sa bežne stáva, že si manželia uvedomia, že nemajú

žiadne spoločné záujmy.  Spoločné záujmy, ktoré môžu robiť spolu a na ktoré sa obidvaja tešia. Pokiaľ spoločné záujmy nemáte, tak si ich musíte nájsť a rozvíjať ich. Zároveň je však dobré, ak máte aj záujmy, ktoré bavia len Vás, pri ktorých trávite čas sám, bez svojho partnera. Znemožnia vám, sa tak stať na partnerovi príliš závislí.

3. Prechádzka ruka v ruke a bok po boku

stastny-par-ruky

Šťastné páry chodia pohodlne ruka v ruke a bok po boku. V žiadnom prípade nie, že jeden z partnerov ide o pár krokov pred tým druhým, alebo že jeden druhého pomaly ťahá za ruku.  Dôležité je ísť so svojím partnerom rovnocenne, bok po boku.

4. Dôverujte

Pokiaľ máte vo vzťahu nezhody, ktoré neviete vyriešiť, šťastné páry skôr vsádzajú na vzájomnú dôveru a tolerantnosť, než na nedôverčivosť.

 5. Zamerajte sa viac na to, čo váš partner robí dobre a nie na to, čo on alebo ona robí zle

Ak budete hľadať veci, ktoré váš partner robí zle, vždy niečo určite nájdete. Keď sa pozriete na to, čo ona alebo on robí dobre, takisto vždy určite niečo nájdete. To všetko záleží na tom, čo  chcete na tom druhom hľadať. Šťastné páry hľadajú tie pozitívne veci.

 6. Objímajte sa

Naša koža má pamäť  na dotyky. Dobre si pamätá príjemné pocity pri objatiach. Páry, ktoré sa objímajú, dávajú svojmu telu i mysli najavo, že sa milujú.

 7. Každé ráno si povedzme „milujem ťa“ a „prajem pekný deň“

Je to výborný spôsob, ako svojho partnera vyzbrojiť  trpezlivosťou a toleranciou, ktorú bude potrebovať cez deň pri rôznych dopravných zápchach, dlhých radách či ďalších ťažkostiach.

 8. Každý večer si povedať „dobrú noc“, bez ohľadu na to, ako sa cítime

Povedať to bez ohľadu na to, či ste na svoju drahú polovičku naštvaný alebo nie. Vypovedá to o tom, že to, čo je medzi vami a vaším partnerom je väčšie a pevnejšie, než akékoľvek aktuálne problémy.

 9. Buďte v kontakte aj počas dňa

Zavolajte svojmu partnerovi domov alebo do práce aj počas dňa, aby ste vedeli, čo sa u neho alebo u nej deje. Je to výborný spôsob, ako prispôsobiť svoje očakávania na vašu situáciu počas dňa. Napr. ak váš partner má hrozný deň, bolo by nerozumné od neho alebo od nej očakávať, aby boli nadšení z niečoho dobrého, čo sa stalo cez deň vám. Takto budete na to pripravení,  budete vedieť, čo môžete očakávať a nebudete reakciou partnera sklamaný/á.

10. Buďte hrdý/á na to, keď ste videný/á so svojím partnerom

dvojica

Šťastné páry sú radi- nemajú problém s tým, keď sú na verejnosti videní ruka v ruke, s rukou na ramene či okolo pása. Neberú to ako chválenie sa, ale dávajú tak najavo, že k sebe patria.

 

 

Šťastné páry majú iné zvyky než nešťastné páry. A to znamená  zvyky? Zvyk to je správanie sa, ktoré robíme automaticky a už nemusíme na to vynakladať ani veľké úsilie. Na to, aby sa z vášho správania stal zvyk treba, aby ste danú činnosť opakovali denno denne aspoň 21 dní.  Zvyky sa dajú naučiť, dajú sa vypestovať.  Tak je to aj so zvykmi šťastných párov.

Vyberte si jeden zo zvykov, ktorý by ste chceli vo svojom partnerstve zaviezť a realizujte ho denno denne po dobu 21 dní. Po tomto čase, ako je vedecky dokázané, by daná činnosť mala byť už vaším automatickým zvykom. A keby sa vám to nepodarilo hneď na prvýkrát, existuje slovo „prepáč“.

A ešte jedna rada na záver: naučte sa počúvať jeden druhého.pocuvat