Posledné slová Steva Jobsa

„Došiel som až na vrchol úspechu vo svete biznisu. V očiach druhých je môj život zrejme stelesnením úspechu. Avšak mimo práce mám len málo radosti. Na konci je bohatstvo len aspektom života, ktorému som privykol.

Keď teraz ležím na nemocničnej posteli a premietam si celý svoj život, uvedomil som si, že všetko to uznanie a bohatstvo, na ktorom som si toľko zakladal, zbledla a stratilo význam tvárou v tvár blížiacej sa smrti.

V tme sa pozerám na zelené svetlá strojov, ktoré ma udržujú pri živote a počujem ich mechanické bzučanie. Cítim, ako sa blíži dych boha smrti. Teraz už viem, že keď si nahromadíme dostatočné bohatstvo, aby nám vydržalo po zvyšok života, mali by sme sa usilovať aj o niečo ďalšie, čo s bohatstvom nesúvisí. Malo by to byť niečo oveľa dôležitejšie: možno vzťahy, alebo umenie, alebo sen z mladosti …

Bezuzdné nasledovanie bohatstva nás premení v pokrivené bytosti, ako som ja. Boh nám dal zmysly a možnosť cítiť lásku v srdci každého, nie ilúziu, ktorú prináša bohatstvo. 

Bohatstvo, ktoré som vyhral v mojom živote, si nemôžem vziať so sebou.

Môžem si odniesť len spomienky vytvorené láskou. To je skutočné bohatstvo, ktoré vás bude nasledovať, sprevádzať a dodávať vám svetlo a silu k tomu ísť ďalej. Láska môže cestovať tisíce míľ. Život nemá žiadne obmedzenia. Choďte tam, kam chcete ísť. Dosiahnite výšin, ktoré chcete dosiahnuť. Je to všetko vo vašom srdci a vo vašich rukách.

Aká posteľ je najdrahšia na svete? Nemocničná posteľ. Môžete zamestnať niekoho, kto bude riadiť vaše auto, niekoho kto pre vás bude zarábať peniaze, ale nikdy si nemôžete najať niekoho, kto by za vás niesol vašu chorobu. Stratené materiálne veci možno nájsť. Ale je tu jedna vec, ktorá nemôže byť nikdy nájdená v prípade straty ~ život. Keď ide človek na operačnú sálu, uvedomí si, že existuje jedna kniha, ktorú má ešte dočítať ~ Kniha zdravého života.

kronika-zivota-1000x80px.png

Bez ohľadu na štádium života, v ktorom sa nachádzate, budete čeliť dňu, kedy sa vaša opona zatiahne. Ochraňujte lásku k vašej rodine, lásku k svojmu partnerovi, lásku voči svojim priateľom. Majte sami seba radi a s láskou opatrujte ostatných.“

~ Steve Jobs

Zdroj: Nové bohatství