Afrodiziaká medzi potravinami

Čo je to vlastne afrodiziakum? Vo všeobecnosti sa definuje ako látka, ktorá pôsobí v mysli a vyvoláva sexuálne vzrušenie, erotickú náladu a túžby. Názov sa odvodzuje od gréckej bohyne lásky, krásy a plodnosti Afrodity. Afrodiziakum pôsobí aj cez vnútorné formy stimulácie našej mysle, čiže aj prostredníctvom potravín, ktoré zjeme.

Tu je 7 tipov na afrodiziaká medzi potravinami:

avokado 21. avokádo (Dôvodom sú: zdravé tuky) Viac v článku tu

2. mandle (Dôvodom sú: zinok, selén, vitamín E)

3. jahody (Dôvodom sú: vitamín B, listová kyselina)

4. morské jedlá (Dôvodom sú: omega-3 tuky a napr. ustrice majú vysoký obsah zinku)

5. figy (Dôvodom je: vláknina)

6. citrusy (Dôvodom sú:  antioxidant, vitamín C, listová kyselina)

maca prasok7. bylina Maca (Dôvodom sú: amonikyseliny, vitamíny skupiny B, vitamíny A, C, E, nenasýtené mastné kyseliny, uhľohydráty, vápnik, jód, mangán, železo, draslík, zinok, horčík, steroly, saponíny, alkaloidy) ). Viete, akú má Maca prezývku? Peruánska Viagra 🙂

 

Samozrejme, že potravín s afrodiziakálnym účinkom je oveľa viac. Ako ste si pravdepodobne všimli, nejde o žiadne technologické potraviny, ale o skutočné jedlo, väčšinou rastlinného pôvodu. Takže i keď možno nepotrebujete zlepšiť svoje sexuálne funkcie tela, tak vaše telo sa daným potravinám určite poteší. U potravín však platí: nečakajte zázrak po prvom užití.

Aj tak podľa mňa najlepšie a najväčšie afrodiziakum pre ženu je  milujúci partner. Tam, kde je láska a duševné súznenie, tam je aj sexuálny chtíč. Súhlasíte?