Vaše myslenie dokáže zmeniť Váš život

Predstavte si človeka ako jednu veľkú nádobu energie.  Do tejto nádoby si človek 

nadobaenergiu ukladá a aj z nej čerpá. Náš mozog z nej čerpá, i naše telo z nej čerpá.

Nie je to len naše telo, ale aj naše myšlienky, slová, pocity a skutky, ktoré vytvárajú určitý druh energie. Buď pozitívnej alebo negatívnej. A túto energiu potom ukladáme do tejto našej veľkej nádoby.

Keď nádobu naplníme len negatívnou energiou, len negatívnymi myšlienkami a názormi na seba samého či iných, tak naše telo a náš mozog dostávajú ako „potravu“ len tieto negatívne veci. A z negatívnych myšlienok sa rozhodne pozitívne činy nestanú. 

Naše telo reaguje na to, čo máte vo svojej nádobe (alebo ak chcete – vo svojej truhlici). Každý človek má tú svoju truhlicu, ktorá ukrýva pozitívne alebo negatívne poklady. Každý človek si je sám zodpovedný za to, čím ju naplní. Ak si stále hovoríte „Bože, ja nič neviem“ alebo “ ja to neviem urobiť“, „nie som dosť šikovná/ šikovný, aby som to mohla/mohol robiť“ alebo „som tučná, ja asi nikdy neschudnem“, tak pamätajte:

velke ucho

Vaše telo Vás počúva.

Reaguje na Vaše myšlienky. Berie ich za Vašu „svätú pravdu“. Akoby vždy povedalo: „však keď si toto on/ona myslí, tak  to je asi pravda a má to tak byť“.  

Je to ako keď ste boli na základnej škole v 1.triede a počúvali ste pani učiteľku. Keby Vám povedala akúkoľvek hlúposť, alebo by Vám povedala, že proste to tak je, tak by ste to brali, že je to pravda. Zobrali by ste si to za svoju pravdu. ucitelka

A takisto aj naše telo a náš mozog reaguje na naše myšlienky.

Premeňte svoje myšlienky na realitu!

Myslíte si, že Vaša susedka vyzerá lepšie, že je chudšia? Ale veď to sú jej myšlienky, ktoré premenila na realitu! Že je Váš kamarát úspešný  a spokojný so svojím životom? Sú to jeho myšlienky, ktoré premenil na realitu!

Takže ak chcete, aby Váš zajtrajšok vyzeral inak, zmeňte Vašu dnešnú realitu.

Vyhoďte zo svojho času negatívne veci, ako je čítanie bulváru, pozeranie správ plných násilia a nešťastia, neohovárajte, bezdôvodne nekritizujte… sústreďte sa na veci, ktoré Vám prinesú do Vašej nádoby či truhlice pozitívny nával energie.

 A nezabudnite: Vaše bunky Vás neustále počúvajú !

Tieto vety možno pre niekoho znejú ako klišé alebo ako otrepané frázy. Ale ľudia, ktorí sú so svojím životom spokojní,  to ako frázy neberú. Vedia, že je to pravda.

poklad

PS: Občas sa môže zjaviť vo Vašej blízkosti aj nejaký „pirát“, ktorý chce Váš poklad vysypať alebo zobrať ho (napr. negativisti a ufrfľaní ľudia). Preto je na každom z nás, aby si svoju truhlicu denno denne strážil a nedal si ju zobrať. … Ale pozor! Aj piráti budú mať o ňu záujem, len pokiaľ v tej Vašej truhlici máte niečo hodnotné. Prečo asi?