Zdravý recept- Voňavý jablkovo-škoricový chia raw puding

Ako mama 2 dospievajúcich detí už roky riešim, čo pripraviť našim deťom na desiatu do školy. Rada im dávam niečo zdravé, rýchlo pripravené a aj dostatočne nápadité a „cool“, aby to naši 11 a 13 roční chlapci zjedli 🙂 Však to poznáte. Aby bola desiata zdravá, ale za to chutná a aj rýchlo pripravená. S manželom podnikáme vo vlastnej firme, a preto sme aj my dospeláci takisto každý deň riešili, čo dobrého a zdravého si zobrať so sebou do kancelárie. A tu vznikol môj nápad. Spojiť viacerých odborníkov na zdravú stravu, ľudí, ktorí zdravým životným štýlom žijú. Dať tipy takým rodičom, ako sme my, na nápadité zdravé desiate pre deti i dospelých. Moja myšlienka si počkala na svoju realizáciu 2 roky v šuflíku, až kým som stretla ďalšiu šikovnú maminu Janku Šimkovičovú. Spojili sme sily, nápady a skúsenosti, oslovili odborníkov a teraz som veľmi rada, že Vám môžeme ponúknuť 50 úžasných receptov na zdravé desiate.

728x90b.jpg

Nakoľko sme s Jankou ženy a mamy, ktoré zdravým životným štýlom aj žijú, pripravili sme
pre Vás aj s našimi odborníkmi ešte dve ďalšie kuchárske knihy s praktickým využitím. Jednak kuchárku s receptami na zdravé Smoothies nápoje, ktoré sa vynikajúco dajú zobrať vo fľaške kdekoľvek so sebou. Ako ďalšiu knihu recepty na vynikajúce zdravé torty. Veď každý z nás si rád zamaškrtí, však? 🙂

 ebook-Recepty-Smoothie  ebook-Zdrave-torty-nilen-na-oslavy2

Na stránke www.zdravedesiate.sk nájdete všetky recepty, ktoré sú v našich elektronických kuchárskych knihách, aj s fotkami receptov.

Ako autorka tejto kuchárskej knihy vám prezradím jeden z mojich obľúbených zdravých receptov na jeseň:

Voňavý jablkovo-škoricový chia raw puding

Suroviny

3/4 hrnčeka kokosového mlieka
1/3 hrnčeka vlašských orechov
2 PL chia semienok
1 ČL ryžového sirupu
1 PL mletej škorice
3 ks sušených datlí
1 ks jablko + 1 ks jablko na ozdobenie

Ako postupovať

V miske si zmiešame kokosové mlieko s chia semienkami a dáme nabok aspoň na 15 minút
odpočívať. Zatiaľ v mixéri vymixujeme nakrájané jablko (na kocky), orechy, datle, sirup a škoricu. Nemixujeme úplne do hladka, ponecháme malé kúsky. Zmes primiešame k chia semienkam.

Potom už len vrstvíme do misky alebo pohára. Ak si chceme raw puding zobrať so sebou do práce alebo do školy, tak ho lyžicou vrstvíme do uzatvárateľného pohára. Striedame vrstvu pudingu a vrstvu nakrájaného jabĺčka. Môžeme, ale nemusíme ho dať chladiť do chladničky.

Dobrú a zdravú chuť prajem 🙂