Vnútorná sila v nás

Všetci máme svoje sny a vízie, ktoré by sme chceli v živote dosiahnuť. Pod ťarchou všedných dní na svoje vnútorné sny a sily zabúdame a cítime sa častokát nenaplnení. Máme svoj cieľ, svoju víziu a myslíme si, že keď dosiahneme daný cieľ, že budeme naplnení. Že to je to, čo nás to duševne naplní, obohatí a prinesie vytúžený pocit šťastia.

Treba si povedať: To, kde sme teraz, kde sa nachádzame, je úplne v poriadku. My sme v poriadku a nemusíme na tom nič meniť. A na tomto prítomnom bode, kde sa musíme naučiť byť spokojní sami so sebou, na ňom sa naučme vytvárať niečo nové. Stavať na ňom.

Táto vnútorná sila je ukrytá v každom z nás. Je to sila, ktorá je určite aj vo vás. V každom z nás.

Rozhodnite sa „toto je teraz môj život, takto teraz budem žiť a nenechajte si ho vziať!“.

“ Všetko, čo sa ti deje vonku, sa najprv deje v tvojom vnútri. „

K tomu, aby ste žili tak ako Vy chcete, keď cítite, že áno, toto je ono, nemusíte čakať na vonkajšie podnety. Hľadajte všetko vo vnútri seba. „Nič nemusíš“, buď to chceš alebo to nerob! Nečakajte od ostatných, že Vás urobia šťastnými. To TY si zodpovedný za to, či si šťastný alebo nie. Dovoľ si milovať svoj život, byť šťastný a naplnený.

„Hlboko v človeku prebývajú driemajúce sily. Sily, o ktorých ani netuší, že ich má. Sily, ktoré ak sa prebudia a uvedú do činnosti, môžu prevratne zmeniť jeho život.“

Orison Swett Marden

Veľa ľudí nemá rado slová Osobný rozvoj. Zdá sa im to chladné, možno i vypočítavé a neosobné. Ale čo je to vlastne osobný rozvoj? Nie je to nič iné, ako hľadanie svojej identity, svojho vnútorného ja, svojej vnútornej sily. Nie je to o tom, aby sme sa my menili alebo tobôž už nie o tom, aby sme sa menili podľa predstáv niekoho iného.  Osobný rozvoj znamená:

NIE MENIŤ SEBA, ale VYJADRIŤ SEBA.

Nie byť niekým iným,

ale byť prítomne a naplno samým sebou.

Mnohí z nás začali v hľadaní na základe nejakého impulzu, či už pozitívneho alebo negatívneho. Možno pri tomto hľadaní seba zistíte, že to, čo ste si mysleli, nie je celkom tak. Zistíte, že veci sú proste inak. Možno to aj cítite, ale pokiaľ to nedávate najavo aj v skutočnosti, v realite, tak akoby to ani nebolo. Hľadajte rovnováhu medzi tým, čo cítite, čo myslíte a tým ako konáte.

Častokrát hľadáme svoju cestu, hľadáme, čo by sme mohli robiť a nevieme, kadiaľ ísť. Namiesto toho sa však treba najprv zbaviť vecí, ktoré nie sú našou cestou.

Osobný rozvoj by mal byť akousi našou záhradou. Mali by sme sa starať o svoje napredovanie, vyjadrenie sa, pestovať ho a venovať mu svoj čas a pozornosť.

Svoju vnútornú energiu vyžarujeme do svojho okolia ako „žiarič“. A táto energia ovplyvňuje aj všetkých okolo vás. Deti, partnera, kolegov, kamarátov. Uvedomte si, akú ohromnú moc máme. Svojou vlastnou energiou môžeme ovplyvniť a aj pomôcť všetkým ľuďom, ktorých stretnete.

Nečakajte potlesk za veci robíte pre seba, pre svoje vnútorné ja.

Robte veci, ktoré Vás bavia. Lebo ak robíme to, čo nás baví, tak už tá cesta je pre nás odmenou.

Nie je dôležitý však len Váš cieľ, ale aj to, že k nemu kráčaš a ako k nemu kráčaš.