Úspech nie je nikdy náhoda. Je to voľba.

volba2Úspech nie je nikdy náhoda. Je to voľba.

Každý deň robíme rozhodnutia, ktoré majú vplyv na zvyšok nášho života. Môžeme si vybrať, čo hovoríme, ale nehovoríme. To, čo robíme, ale nerobíme. To, ako sa správame. Napadlo vás, že každý deň svojho života sa rozhodujeme a tým nenávratne meníme svoju budúcnosť?  Otázkou preto zostáva:  Sú voľby, ktoré robím dnes, práve teraz, zmenami k lepšiemu alebo horšiemu? Pozrite sa do zrkadla a spýtajte sa túto otázku sami seba.  A pri odpovedaní buďte k sebe úprimní.

Skúste sa na chvíľku zamyslieť a spýtajte sa samých seba: Ako by som mal žiť dnes, aby som si vytvoril zajtrajšok, aký chcem? Čo môžem urobiť dnes, aby som žil zajtrajšok taký, aký chcem?

Pravdou je, že správne rozhodnutia nie sú nikdy tie jednoduché. Najťažšie je však začať. Začať robiť rozhodnutia. Pretože práve vo chvíľach, keď sa rozhodujete, sa formuje váš osud. Rozhodnutia, ktoré robíte práve teraz, každodenne ovplyvnia nielen to, ako sa cítite dnes, ale aj to, kým budete a kde budete o rok, o dva, či desať.

Skúste sa obzrieť za poslednými rokmi svojho života. Sú v ňom rozhodnutia, ktoré vás nejakým spôsobom posunuli? Či už k lepšiemu alebo k horšiemu? Možno ste sa rozviedli, možno ste radikálne zmenili svoju prácu, možno ste sa oženili alebo rozhodli sa mať dieťa. Možno ste sa presťahovali na opačný koniec republiky, či výrazne zmenili svoju hmotnosť. Možno ste začali zdravšie žiť alebo sa venovať športu, či ste založili svoju firmu alebo sa rozhodli s podnikaním navždy skončiť.

Všetky tieto úplne rozdielne veci majú však niečo spoločné: rozhodli ste sa pre ne.

Rozhodli ste sa pre ne vtedy a priviedli vás do bodu, kde ste teraz.

rozhodnutiaNáš osud neurčujú náhody alebo okolité podmienky, ktoré máme. Náš osud určujú naše rozhodnutia. Tú silu a možnosť rozhodnutia máme každý v sebe! Je v každom z nás! Či ste žena alebo muž, bohatý alebo chudobný, mladý, či starší… Rozhodnosť je zdrojom sily v každom z nás.

Takže ak sa vám nepáči vaša terajšia práca, rozhodnite sa  a konajte! Ak sa vám nepáči váš terajší vzťah, tak sa ho rozhodnite zmeniť. Ak ste nespokojní so sebou ako takým, zmeňte to! V každom okamihu, pri každej myšlienke sa môžete rozhodnúť. Využite silu rozhodnutia, ktorú už máte!  

Keď si túto úžasnú silu rozhodnutia uvedomíte, váš život už nebude len o náhode. Pôjde presne tam, kam ste sa vy rozhodli.  A váš úspech sa dostaví.

Využite túto mohutnú a vzrušujúcu silu, ktorá sa vo vás skrýva a čaká, či naberiete odvahu ju začať využívať. Bude dnešok konečne tým dňom, keď sa raz a navždy rozhodnete, že svoj život budete žiť podľa svojich túžob a snov?  Bude dnešok tým dňom, ktorý si budete pamätať ako „Vtedy som sa rozhodol“?

Nič vám v tom nebráni…. Stačí sa len rozhodnúť…

Úspech nie je nikdy náhoda.

Je to voľba v každej chvíli nášho života.