Tri Studničky = Môj splnený sen. I váš bude?

Šum lesa, žblnkot potoka pri čítaní knihy, či sauna s výhľadom do prírody. To všetko sa dá zažiť vo FengShui Hoteli Tri Studničky****, Nízke Tatry  Balzam na dušu a môj splnený sen.

Keď som pred pár týždňami rozmýšľala, v ktorom hoteli na Slovensku dočerpám energiu, spomenula som si na môj sen spred pár rokov. Na hotel s prvkami fengshui. Čo ma v ňom príjemne prekvapilo? Čo som zažila? Akých je mojich 15 dôvodov, prečo povedať tomuto hotelu svoje áno? Podelím sa s vami v nasledujúcich riadkoch >>

Na to, aby človek mohol radosť a pohodu rozdávať, musí ju mať najprv v sebe a pravidelne by si ju dopĺňať. Pretože ak na to pozabudne, či to ignoruje, následne sa cíti frustrovaný, nespokojný, nenaplnený alebo unavený.  Dopriavať si v živote to, čo milujeme a čo nám dodáva vnútornú radosť a spokojnosť, považujem za nutnosť.

Dopriať si to, čo milujeme, nás napĺňa tým, čo potrebujeme.

Prečo bol hotel Tri Studničky mojím snom?

Je to  prvý hotel na Slovensku s prvkami feng shui. A ako možno viete alebo nie, pred rokmi som sa aktívne venovala feng shui ako profesionálna feng shui lektorka. Preto keď som kedysi dávno postretla na internete tento hotel, povedala som si „Sem raz určite pôjdem“.

Daný moment nastal práve teraz pred pár dňami a som nesmierne rada, že som si tento sen splnila. Splnil moje očakávania.

Nakuknite spolu so mnou, do tajov hotela Tri Studničky ****

Super komunikácia s recepciou

Ubytovať sa o jednej po polnoci? V tomto hoteli to bol „no problem“. Maximálne ústretová recepčná úplne chápala, že v takejto neskorej nočnej hodine som asi unavená a vybavila so mnou len tie najnutnejšie veci a ostatné chápavo navrhla nechať na ráno.  Dokonca boli takí ústretoví že hoci som zmeškala zaplatenú večeru, na izbe ma čakala krásne naaranžovaná studená misa. Veru dzobnúť si aspoň trochu syru a zeleninky po dlhom a náročnom dni mi padlo vhod, hoci bolo po polnoci.

Umiestnenie hotela na 10 bodov

Hotel Tri Studničky**** sa nachádza v srdci Demänovskej doliny. Čo to znamená pre nás hostí? Blízko je všetko: lesy, štíty, horské trasy, lanovky, jaskyne, zjazdovky, cyklistické trate, či adrenalínové vyžitie. Či už v lete alebo zime, tu sa určite nudiť nebudete.

Stačí s vybrať hoci len neďaleko hotela a privíta vás nádherná slovenská príroda.

Pure energy and relax

Do tohto hotela som namierila svoje kroky rovno z intenzívneho niekoľko dňového tréningu osobného rozvoja a tak som vedela, že chcem len jedno: oddýchnuť si. Dopriať si a „dovoliť si“ priestor sebe a svojim myšlienkam. Nerobiť žiadne veľké výlety, túry, proste len BYŤ.  Užívať si len prítomný moment a nechať ho voľne plynúť. Nič viac, nič menej. Neriešiť nič, neplánovať, nerobiť nič „čo by sa malo“. Dopriať si čas pre seba a nič neočakávať. Len vnímať a nechávať všetko plynúť tak, ako má ísť.

To sa mi v toto hoteli úplne podarilo. I keď by som si vedela predstaviť aj viac dní tu strávených 🙂

Babie leto mi doprialo počasie chladných rán a večerov a úžasné slnečné počasie cez deň. A tak bolo veľmi príjemné zobrať ešte ráno pred raňajkami nordic walking paličky, hodiť sa do športového a vyjsť cez mostík ponad zurčiacim potokom rovno do prírody. Načerpať rannú energiu prírody a hodinku-dve rozprúdiť krv a energiu v žilách.

 

Raňajky formou bufetových stolov boli z môjho uhla pohľadu viac než komfortné. I keď som sa nane dostávala až medzi poslednými, hladná som nezostala 🙂 Na výber bolo okrem klasiky (praženica, šunka, syry, párky, koláče, jogurty, müsli a zelenina) aj zopár jedál pre ľudí s intoleranciami a aj viacero druhov ovocia. Takže myslím, že hoci bolo v hoteli viac národností i vekových kategórií, každý si našiel to svoje. Akurát ako autorke kníh Kváskovanie mi kváskový chlebík chýbal 🙂 No nevadí, na budúce možno prídeme zaučiť kuchára 🙂

Les ako najkrajší záves

Niet nad krajší záves, ako nechať odostretý záves a pozerať sa rovno na les 🙂 Pohľad z izby priamo na zelené stromy je pre mňa ako mestské dieťa balzamom na dušu. O tomto som mala aj presnú predstavu v mojej sne o hoteli.

Tak ako vás učím v článkoch či v knihe MY BIG VISION BOOK, je dôležité mať svoje sny čo najkonkrétnejšie definované. Vložiť do predstáv o sne všetky podrobnosti, vložiť do sna energiu. Predstaviť si, keď tam budem stáť, na danom mieste, čo budem vidieť, čo budem cítiť  a čo počuť.  Akoby zažiť, vidieť a počuť to všetko už vopred.

Preto keď som vstúpila do hotelovej izby, ktorú mi vybrali na základe mojej prosby – aby bola s výhľadom na les a potok, otvorila som okno a povedala si: Áno, toto je presne ono. Presne toto bolo v mojich predstavách!

Ponaučenie z toho plynúce:

Čím viac máme svoj sen/ cieľ konkretizovaný (nemusíme si vedieť predstaviť úplné podrobnosti, môže to byť len pocit, ktorý chceme zažiť), tým lepšie vie náš život všetko zariadiť tak, aby sa sen splnil v plnej miere. A ideálne je, keď priložíme ruku k dielu aj my a to napríklad tým, že požiadame o konkrétnu izbu 🙂

Objím strom

Tento hotel si potrpí na detailoch a osobnom prístupe k hosťom, čo dodáva celému zariadeniu veľkú pridanú hodnotu. Keď sedíte vo veľkej hale na prízemí a zavŕtate sa do pohodlných kresiel, znovu máte vďaka presklenej stene výhľad priamo na les. Či už sedíte romanticky vo dvojici, či sám s knižkou v ruke, večer pri zapálenom krbe si naozaj oddýchnete.

No je myslené je aj na tých, ktorí potrebujú zapnúť počítať a chvíľu pracovať. Áno, v celom hoteli je aj wifi signál.

Medzi drobnosti, ktoré moje oko ocenilo, bola určite aj  jesenná výzdoba celého priestoru. Akurátna, príjemná a taká „domáca“. Materiály a farby použité v celom hoteli, ako drevo, kameň, meď, zemité farby, dodávali priestoru domácu útulnú a oddychovú atmosféru.

Viete, aká drobnosť ma príjemne prekvapila?

Vzadu za hotelom je takéto milé prekvapenie. Objím strom. Pre niekoho možno maličkosť, no pre mňa dôkaz toho, že v hoteli myslia i na drobnosti. Verím, že cestičku harmónie časom ešte rozšíria.

Skvelé „a la carte“ štvorchodové večere

Ja osobne som zástancom stravovania: radšej menej, no najmä kvalitne. A keď sa dá, tak variť čo najviac z miestnych surovín. Preto ma príjemne potešili kuchári v tomto hoteli. Žiaľ sa mi nepodarilo im poďakovať osobne za ich „a la carte“ štvorchodové večere, no rada sa sem ešte vrátim. Nebíčko v papuľke, ako hovoria špičkoví kuchári. 

Čo som si všimla je, že do reštaurácie chodili nielen ubytovaní hostia, ale i ľudia z ďalej. Asi viem prečo 🙂

 

Hotel dbá aj na pitný režim svojich hostí a v rámci ZEN konceptu ponúka výber bio ovocných štiav, či vodu v karafe s drahými kameňmi, z ktorej si kedykoľvek môžete voľne naliať.

 

Zo sauny rovno do horského potoka

Wellness v tomto hoteli má svoje čaro. Neohúri vás možno počtom sáun, no nájdete v ňom všetko potrebné. Vírivku vo vnútri aj vonku na terase, 3 druhy sáun, možnosť úžasných masáží (masérka je fakt skvelá!), či pedikúru Garra rufa rybičkami pre krásne nohy.

Viete, čo som si vo welness najviac užila a čo bolo najväčšou výzvou pre mňa?

Užila som si relax, relax a znovu relax.  S dobrou knižkou v ruke, voňavým čajíkom na stole, s odľahčujúcim pocitom na tele i duši po vyhriatí sa v saunách, keď som zababušená v dekách ležala na pohodlnom ležadle vonku na malej horskej pláži pri potoku :-)))))

Netreba viac slov.

Čo bolo pre mňa najväčšou výzvou vo wellnesse?

Po vyjdení z exteriérovej sauny sa schladiť priamo v potoku Demänovka, ktorý steká z kopcov Nízkych Tatier a preteká oboma Demänovskými jaskyňami. Priznám sa, že v prvý deň som to „nedala“ a len pokukávala na odvážnejších hostí. No po ďalšie dni som si tento úžasný pocit vychutnávala už aj ja 🙂 Úuužasné.

15 dôvodov prečo dávam tomuto hotelu svoje áno

 1. relax priamo v prírode, v  bezprostrednej blízkosti potôčika obkoleseného s
 2. tromami
 3. priamo zo sauny môžete pozorovať vtáčikov šantiacich v potoku
 4. po saune sa ochladiť priamo v potoku
 5. vynikajúci masér i masérka
 6. v noci pri pootvorenom okne sa môžete započúvať do zvukov potoka a cez deň hľadieť  z okna priamo do lesíka
 7. maximálna ochota na recepcii
 8. vynikajúce jedlo, naozaj top delikatesy
 9. dobré koláče, ochotní a vtipní čašníci
 10. len tak si večer posedieť pri plápolajúcom krbe, hoci s vínkom v ruke, hotová romantika
 11. ranné cvičenie s výhľadom do prírody
 12. na recepcii i v reštaurácii vyhovejú aj vašim netradičným požiadavkám
 13. autom dobre dostupný hotel,  a pritom uprostred prírody
 14. v okolí máte na dosah všetko. Či chcete relax alebo aktívny pohyb. Či ste s rodinou, deťmi alebo sám. Dokonca aj malí psíkovia sú vítaní.
 15. v okolí hotela sú aktivity počas všetkých ročných období
 16. stretnete tu ľudí, ktorí inklinujú tiež k tomu, čo aj vy 🙂

… a preto sa sem rada kedykoľvek vrátim. A možno som dala i vám tip na výborný slovenský hotel v krásnom prostredí.

Never stop dreaming

Neprestávajme snívať.  Never stop dreaming.

Ja si pobytom v tomto hoteli môžem vo svojej knihe MY BIG VISION BOOK- Moja veľká kniha snov, vízií a cieľov napísať „sen splnený“.  A pustiť sa do napĺňania ďalších, ktoré v knihe mám.

Je ich veru ešte dosť, presne 108. Keď si niektorý splním, tak doplním ďalší. Prečo?

Je krásne žiť svoj život s radosťou a tešiť sa ho prežiť. Bez snov by to nebolo ono.

 

 

Chcete vedieť PREČO a AKO pracovať na napĺňaní svojich snov? Ako si vyrobiť svoju vlastnú nástenku vízií a snov?

Príďte na moju prednášku na konferencii Umenie byť ženou. V sobotu 10.11.208 v Košiciach.

Viac informácií o prednáške TU.