Tajomstvo dobrého partnerstva

Partnerstvo nie je o tom, prerobiť toho druhého na svoj obraz. Partnerstvo nie je o obmedzovaní a zakazovaní.

Partnerstvo je o tom, prijať sa navzájom aj so všetkými nedokonalosťami.  Vnímať sa, rešpektovať sa, ale neobmedzovať sa. Túžiť po sebe a prejaviť to svojimi slovami či skutkami. Ale akceptovať to, keď má partner iné pocity, ako v danej chvíli ja. Akceptovať to, že má nane nárok.

 artnerstvo je o súznení, nie je o pretekaní sa a dohadovaní, kto z nás dvoch je lepší, krajší, šikovnejší, či dominantnejší. Kto viac zarába, či kto z nás dvoch viac dosiahol.

Partnerstvo je o vnútornom súznení duší. Je to vtedy, keď sme šťastní a máme radosť z toho, keď je aj náš partner šťastný. Keď nás napĺňa radosťou jeho šťastie.

Dobré partnerstvo je vtedy, keď si doprajeme byť sami sebou a pritom stáť pri sebe. Keď si dovolíme prepletať svoje životy, ale rešpektovať aj naše samostatné cesty, ktoré vedú vedľa seba.

Kde začať pracovať na dobrom partnerstve? Začnite milovať najprv seba samého. Potom budete schopní venovať svoju lásku aj svojmu partnerovi.

Buďte vďační sebe a potom poďakujte aj svojmu partnerovi: „Ďakujem, že som. Že som práve taká, aká som. Ďakujem, že si a že si práve taký, aký si.“ To je tajomstvo dobrého partnerstva.