STOP TIME

Máte aj Vy často pocit, že nič nestíhate, že ste až príliš vyťažená/ý? Že váš mozog je plný snov a plánov, ale máte v nich zmätok? Máte toľko vecí, čo by ste chceli stihnúť, len toho času je akosi stále málo? 

Urobte si STOP TIME, urobte si čas sám pre seba. Chvíľu sa zastavte a zamyslite sa, čo by ste chceli robiť.  Zamyslite sa, ujasnite si veci ….  Nájdite si miesto, kde Vás nikto nebude vyrušovať, sadnite si, zopárkrát sa poriadne nadýchnite a vydýchnite, aby ste telu, srdcu i hlave dali najavo, že teraz máte chvíľku oddychu, chvíľku, keď môžu spomaliť.

Napíšte si zoznam všetkého, čo musíte urobiť .  Potom si ich rozdeľte na 4 skupiny:

  1. tie čo sú najdôležitejšie a urgentné,
  2. tie čo sú najdôležitejšie a nie sú urgentné,
  3. tie čo sú nedôležité a urgentné,
  4. tie čo sú neurgentné a nedôležité.

Tú poslednú kategóriu úloh môžete rovno škrtnúť.  Škrtnite všetko, čo nepovažujete za dobré využitie svojho času. Uvoľnite si tak viac času pre veci, ktoré sú pre Vás dôležité a prinášajú Vám úžitok do budúcnosti. Naučte sa takéto nepodstatné veci zo svojich „úloh“ škrtať a povedať niektorým veciam NIE.

Vytvorte si VÍZIU …

Predstavte si samého seba o rok … o 5  rokov… o 10 rokov….a zamyslite sa nad tým,ako by ste chceli, aby Váš život vyzeral, keby bola situácia ideálna. A položte si otázku – Čo by sa muselo stať, aby sa moja vízia stala skutočnosťou? Čo by som mal/mala dnes urobiť?

 Vaše sny sa môžu naozaj stať skutočnosťou, pokiaľ máte naozaj jasno v tom, čo vlastne chcete, kam smerujete … až potom tou cestou môžete ísť.  Tá cesta môže mať niekedy zákruty a aj prekážky, ale vy viete, kam smerujete a idete deň za dňom tým správnym smerom pre Vás.

Neočakávajte, že šťastie príde zvonku!  Šťastiu treba ísť oproti.

“ Keď človek kráča v ústrety svojim snom a snahe žiť život, aký si vysníval, dočká  sa  úspechu, ktorý ani nečakal.“  Henry David Thoreau

Rozhodnite sa a konajte!

Každá pozitívna zmena vo Vašom živote začína jednoznačným rozhodnutím. Rozhodnite sa, že niečo začnete robiť alebo že niečo prestanete robiť. Vytrieďte si v živote dôležité veci od nedôležitých.  Ujasnite si svoje ciele a dovoľte si snívať a priať si. 

Svoje ciele si najlepšie spíšte na papier alebo nástenku (tzv. vision board). Ale píšte si ich v prítomnom čase! Lebo chcete, aby ich sa ich plnenie začalo v danom okamihu a nie až niekedy v budúcnosti. Nepíšte „tento rok začnem chudnúť“ , „budem jesť zdravo“, ale napíšte „jem zdravo“… A pozor! Nedávajte si ciele „na silu“, ale zastavte sa…. a ujasnite si veci, presne svoje želania sformulujte.  Srdce Vám ich našepká.

Nemá význam len meditovať a stonať , ako sa čo nedá urobiť a že vy to nemôžete urobiť, pre taký či onaký dôvod.

„Kto chce hľadá spôsoby. Kto nechce hľadá dôvody.“

Spravte si dnes večer svoj STOP TIME a nechajte svoje myšlienky plynúť…

 

Prajem Vám, aby ste našli SVOJU cestu životom podľa Vašich vízií.