STOP TIME

Máte aj Vy často pocit, že nič nestíhate, že ste až príliš vyťažená/ý? Že váš mozog je plný snov a plánov, ale máte v nich zmätok? Máte toľko vecí, čo by ste chceli stihnúť, len toho času je akosi stále málo? 

mozog

Urobte si STOP TIME, urobte si čas sám pre seba. Chvíľu sa zastavte a zamyslite sa, čo by ste chceli robiť.  Zamyslite sa, ujasnite si veci ….  Nájdite si miesto, kde Vás nikto nebude vyrušovať, sadnite si, zopárkrát sa poriadne nadýchnite a vydýchnite, aby ste telu, srdcu i hlave dali najavo, že teraz máte chvíľku oddychu, chvíľku, keď môžu spomaliť.

Napíšte si zoznam všetkého, čo musíte urobiť .  Potom si ich rozdeľte na 4 skupiny:

  1. tie čo sú najdôležitejšie a urgentné
  2. tie čo sú najdôležitejšie a nie sú urgentné
  3. tie čo sú nedôležité a urgentné
  4. tie čo sú neurgentné a nedôležité.

Tú poslednú kategóriu úloh môžete rovno škrtnúť.  Škrtnite všetko, čo nepovažujete za dobré využitie svojho času. Uvoľnite si tak viac času pre veci, ktoré sú pre Vás dôležité a prinášajú Vám úžitok do budúcnosti. Naučte sa takéto nepodstatné veci zo svojich “úloh” škrtať a povedať niektorým veciam NIE.

Vytvorte si VÍZIU …

Predstavte si samého seba o rok … o 5  rokov… o 10 rokov….a zamyslite sa nad tým,ako by ste chceli, aby Váš život vyzeral, keby bola situácia ideálna. A položte si otázku – Čo by sa muselo stať, aby sa moja vízia stala skutočnosťou? Čo by som mal/mala dnes urobiť?

 Vaše sny sa môžu naozaj stať skutočnosťou, pokiaľ máte naozaj jasno v tom, čo vlastne chcete, kam smerujete … až potom tou cestou môžete ísť.  Tá cesta môže mať niekedy zákruty a aj prekážky, ale vy viete, kam smerujete a idete deň za dňom tým správnym smerom pre Vás.

Neočakávajte, že šťastie príde zvonku!  Šťastiu treba ísť oproti.

” Keď človek kráča v ústrety svojim snom a snahe žiť život, aký si vysníval, dočká  sa  úspechu, ktorý ani nečakal.”  Henry David Thoreau

Rozhodnite sa a konajte!

Každá pozitívna zmena vo Vašom živote začína jednoznačným rozhodnutím. Rozhodnite sa, že niečo začnete robiť alebo že niečo prestanete robiť. Vytrieďte si v živote dôležité veci od nedôležitých.  Ujasnite si svoje ciele a dovoľte si snívať a priať si. 

Svoje ciele si najlepšie spíšte na papier alebo nástenku (tzv. vision board). Ale píšte si ich v prítomnom čase! Lebo chcete, aby ich sa ich plnenie začalo v danom okamihu a nie až niekedy v budúcnosti. Nepíšte “tento rok začnem chudnúť” , “budem jesť zdravo”, ale napíšte “jem zdravo”… A pozor! Nedávajte si ciele “na silu”, ale zastavte sa…. a ujasnite si veci, presne svoje želania sformulujte.  Srdce Vám ich našepká.Heart-Brain

Nemá význam len meditovať a stonať , ako sa čo nedá urobiť a že vy to nemôžete urobiť, pre taký či onaký dôvod.

“Kto chce hľadá spôsoby. Kto nechce hľadá dôvody.”

Spravte si dnes večer svoj STOP TIME a nechajte svoje myšlienky plynúť…

stop time

Prajem Vám, aby ste našli SVOJU cestu životom podľa Vašich vízií.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ochrana proti spamu. Vypočítajte príklad. *