Spoznávate sa?

Ste nespokojný, frustrovaný, nudíte sa, neznášate seba alebo ostatných? Točí sa Váš život podľa toho, čo chcú ľudia okolo Vás? Vaši rodičia, učitelia, partneri, partnerky, zamestnávatelia? Snažíte sa im všetkým vyhovieť, ale cítite sa z toho unavený, vyčerpaný a nepochopený? Žijete neustále pod tlakom a v strese?

Hľadáte vo svojom živote harmóniu, ale uvedomujete si, že ste to práve Vy, kto doma vyvoláva hádky? Správate sa nervózne, arogantne, žiarlivo, či agresívne? Neznášate, ak nie sú veci podľa Vás? Musíte mať vždy pravdu?

Namiesto, aby ste si prácu užívali, nenávidíte ju? Nenávidíte každý deň, čo v nej musíte stráviť? Máte pocit, akoby Váš život riadil niekto iný a Vy ste s tým nemôžete nič robiť? Cítite, že z Vášho života zmizla radosť, nadšenie a vášeň?

V koľkých otázkach ste sa spoznali? Ak vo viac než v polovici, tak sa pravdepodobne teraz cítite unavene, frustrovane … jednoducho na nič. Teraz máte 2 možnosti: buď sa ľutovať , povedať si „aj tak sa s tým nedá nič robiť“  alebo druhá možnosť je: hľadať spôsoby, ako to môžete zmeniť.

Uvedomte si:  to, ako žijete svoj život, ako si ho ničíte, nie je len vaša vec. Ubližujete tým ľuďom okolo seba, vašej partnerke, deťom, rodičom, ale…. ubližujete tým hlavne sebe.

Svoj život môžete riadiť vy sami. Môžete ho prežiť šťastne. Spomeňte si, keď ste boli malým dieťaťom. Alebo sa pozrite sa na svoje malé dieťa alebo na svojho domáceho miláčika- sú stále šťastní. Aj vy môžete byť! Toto nie je fráza, toto je skutočnosť, ktorú každý človek nosí od malička v sebe, len časom naňu zabúda.

Čo máte robiť?

Začnite hľadať. Hľadať spôsoby, vedomosti, … hľadať svoju cestu. Cestu k sebe samému. Začnite pomaličky skladať svoje puzzle, svoju mozaiku. Keď začnete, objavia sa vám nové možnosti. Zrazu pochopíte, že všetko je len vo vás.  Nikto iný za vás tú vašu cestu nenájde. Nikto iný to za vás robiť nemôže a ani nebude.

Keď toto pochopíte, spadnú vám okovy, ktoré vás doteraz zväzovali.  Objavte vo svojom živote znovu radosť a vášeň. Objavte svoju silu. Začnite robiť veci, ktoré vás bavia.

Začnite žiť svoj život a nie ho iba prežívať. Buďte sami sebou.