Skutočná podstata partnerstva

„Milujem, keď si sám sebou. Keď si spokojný a robíš práve to, čo chceš a z čoho máš radosť. Dovoľ si robiť to, čo ťa baví a napĺňa. Vtedy ťa milujem najviac,“ – toto sú myšlienky manželky, ktorá miluje svojho manžela takého, presne aký je a robí jej radosť vidieť ho po svojom boku šťastného a samého sebou.

Áno, môj muž je iný než ja … a veľa jeho reakcií niekedy nechápem. Naštvú ma, nepáčia sa mi, nerozumiem im. Niekedy ma rozčúli a pripadá mi, akoby prišiel z inej planéty. Z takej, ktorej ja nerozumiem. Niekedy ho proste milujem, niekedy musím situácie „predýchavať“, ale naučila som sa, že:

Partnerstvo nie je o tom, prerobiť toho druhého na svoj obraz.

Partnerstvo nie je o obmedzovaní alebo o zakazovaní. Je o tom prijať sa navzájom, prijať sa so všetkými nedokonalosťami. Vnímať sa navzájom, rešpektovať sa, ale neobmedzovať sa. Túžiť po sebe, prejaviť si to navzájom, ale akceptovať aj iné pocity toho druhého.

Partnerstvo je o súznení. Nie je o pretekaní sa a dohadovaní, kto je lepší, krajší, šikovnejší, dominantnejší, kto viac zarába, kto viac vo svojom živote dosiahol.

Partnerstvo je o vnútornom súznení duší.

Keď sme šťastní, keď máme radosť z toho, že je ten druhý šťastný. Keď nás napĺňa aj šťastie nášho partnera. Keď si doprajeme byť sami sebou, a pritom stáť pri sebe. Keď si dovolíme prepletať svoje životy, ale rešpektovať aj svoje samostatné cesty.

Milujte seba a potom budete milovať aj svojho partnera.

Rešpektujte seba a potom rešpektujte aj svojho partnera.

Buďte vďační sebe a poďakujte aj svojmu partnerovi.

Ďakujem, že som a že som práve taká, aká som. Ďakujem, že si a že si presne taký, aký si.