Osho: Rýchla meditácia STOP!

Toto je technika od OSHA pre každodenný život.

„Ak ako príležitosť k meditácii nevyužívate svoj každodenný život, bude pre vás jednoduchým únikom z reality“.

Rýchla meditácia STOP!

Skúste túto jednoduchú metódu a praktizujte ju minimálne 6x denne. Zaberie vám len pol minúty, čo celkovo za deň robí 3 minúty vášho času. Je to snáď najkratšia meditácia na svete, ale je veľmi užitočná. Je však potrebné vykonať ju vždy ihneď– o tom to celé je!

Idete po ulici- a zrazu si na ňu spomeniete. Zastavte sa, nehýbte sa a pol minúty zostaňte úplne v prítomnom okamihu.  Nech je situácia okolo vás akákoľvek, so všetkým prestaňte a pozorujte ju. Je jedno, čo sa deje okolo vás. Potom sa znovu vráťte k tomu, čo ste robili.

live now

Praktizujte toto cvičenie 6x denne, kľudne aj viackrát, ale nie menej. Prinesie vám to veľa prekvapivých zistení. Jediné, čo je nutné, je urobiť ju okamžite, ako vás v mysli napadne.

Keď takto rýchlo vkročíte do prítomnosti, všetky energie sa zmenia. To, čo vám bežalo hlavou, sa zastaví. Je to tak náhle, že myseľ hneď tak rýchlo nie je schopná vytvoriť novú myšlienku, ale zaberie jej to nejaký čas. A to je čas pre vás a vašu prítomnosť.

Kdekoľvek, keď si na to zrovna spomeniete, sa zastavte, akoby s vami niekto zatriasol. Zostaňte nehybne a vnímajte daný okamih.

Vyskúšajte túto meditáciu praktizovať aspoň 2-3 týždne vkuse a dajte potom vedieť, v čom vás obohatila, čo vám priniesla. Bdelejší začnete byť nielen vy…. Uvidíte, že aj ostatní si všimnú, že sa správate sa inak.