Objav svoju silu

Možno aj vy poznáte ten pocit, keď vám život uteká medzi prstami.  Ráno vstanete, rýchlo vychystáte deti, utekáte do práce, z práce rýchlo rozviezť deti na krúžky, v tom lepšom prípade stihnúť ešte nejaké to fitko alebo aerobik či angličtinu, potom rýchlo domov, uvariť večeru, skontrolovať deti a učenie. Večer si robiť znovu veci do práce, či čo-to poupratovať.  Takto nám ubiehajú dni, týždne, mesiace. Pritom tak radi by sme to zmenili.

Tak radi by sme našli tú silu v sebe, aby sme to robili inak. Inak, lepšie… lepšie pre nás.

Vypni v sebe autopilota a zoberte volant svojho života
do svojich rúk.  Ovládaj svoj život vedome.

V súčasnosti je doba informácií. Informácií všade okolo nás. Jednoducho ten kto chce, informácie si nájde. Hltáme jednu informáciu za druhou… v snahe nájsť odpovede na svoje otázky. Chodíme na semináre, čítame knižky, …. ďalšie semináre a ďalšie knižky. … až prídeme do štádia, keď máte pocit, že už máme dostatok informácií, len …. len nevieme, ako s nimi naložiť. Ako začať, čo urobiť,… a čakáme na ten správny impulz zvonku, čo alebo kto by nám s tým pomohol.  

Hľadáme seba u iných. 

Skúste sa však  zamyslieť, kde sú pravé ľudské hodnoty.  Hodnoty, ktoré uznávate VY. Kto Vás najlepšie pozná? Kto by vám s tým vedel najlepšie poradiť? VY!

Nehľadajte odpovede všade naokolo. Nečakajte, kým niekto „zvonku“ príde, chytí vás za ruku a povie „Tak Janka, toto urob a budeš šťastná“.

Ponorte sa do SEBA a svojich myšlienok a objavte SVOJU siluA aj keď je inšpirácie a informácií všade okolo nás dostatok, tak podstatu musíme jednoducho hľadať sami v sebe. Nemajte strach stretnúť sa sami so sebou a ponorte sa do svojich najhlbších myšlienok.  Odpovede určite nájdete.

“ Každý nás má odpovede v sebe. Odkryte jednotlivé vrstvy  „cibule“ a objavte svoju vnútornú silu.“

Len od vás záleží, či objavíte svoju vnútornú silu. Áno, ostatní vám môžu pomôcť, ale len do tej miery, že vám ukážu „AKO“. Ale samotná akcia a nájdenie odpovede je už len na vás. Túto prácu za vás nikdy nikto nemôže spraviť.

Ak potrebujete pomôcť s tým „AKO“, – AKO objaviť svoju vnútornú silu, AKO nájsť to, čo vlastne chcem, AKO to zrealizovať,… nájdite si nejakého skúseného kouča. Kouča, ktorému dôverujete a cítite, že je s vami na „rovnakej vlnovej dĺžke“.   Kouč Vám pomôže objaviť v sebe to, čo ste hľadali. Povie Vám ako máte hľadať…. ale hľadať potom musíte VY sami.

Čítate tieto riadky a hovoríte si: “Ale ja žiadnu vnútornú silu nemám”? OMYL, veľký omyl. Každý jeden človek ju má. Každý jeden. Aj ja, aj vy. Ten rozdiel je v tom, že niektorí ľudia o svojej vnútornej sile vedia a snažia sa s ňou pracovať  a tí druhí ani nevedia, že ju majú. V hlavách si vytvárajú svoj príbeh, prečo im niečo nejde, prečo to či ono oni nemôžu, nevedia,… Sami si tým vytvárajú mantinely, ktoré pritom vôbec nevychádzajú z reality. Sú len v ich hlavách. Postupne sa dostávajú do stavu, keď sa im tie mantinely zúžia natoľko, že nemajú energiu, cítia sa vyčerpane, beznádejne,… a dostávajú sa do začarovaného kruhu resp. špirály, ktorá ich ťahá dole. Že vám je toto povedomé? A chcete s tým niečo robiť? A na čo čakáte? Čakáte na niekoho, kto vás zoberie za ručičku a pomôže Vám?Nečakajte…. ale choďte naproti.

Začnite objavovať svoju silu. 

zamysliet sa

Skúste si urobiť malé cvičenie:

Vyhraďte si jeden večer pre seba. Aspoň 1-2 hodinky. Vypnite mobil, TV a nechajte keď tak len ticho hrať rádio s hudbou (nie hovoreným slovom).  Nájdite si doma miesto, kde budete mať kľud a nebude vás nikto vyrušovať. A čo máte robiť? Nič. Úplne nič. …. Len byť sám so sebou a so svojimi myšlienkami. Všimnite si, že najprv budete nervózny z toho,  že nič nerobíte. Že za ten čas ste mohli stihnúť ožehliť košele, či odpovedať na emaily. Ale vydržte. Nechajte myšlienky plynúť. Keď vás niečo napadne, všimnite si to a pokiaľ to nebude to, s čím by ste chceli strácať čas, poďakujte sa danej myšlienke a nechajte ju odísť.  Vydržte. Keď vydržíte dostatočne dlho a uvoľnene, uvidíte, že za aký krátky čas vyriešite v sebe veľa odpovedí. A keď nie dnes, tak zajtra … alebo pozajtra.

A ešte jedna dobrá rada na záver: nechajte si pri sebe poznámkový blok a pero. Uvidíte, že keď necháte svoje myšlienky pozvoľna plynúť, vaše odpovede, ktoré ste tak dlho hľadali „vonku“,  nájdete  v sebe. 

Niekedy sa stačí jednoducho zastaviť, BYŤ SÁM SO SEBOU a nájsť svoju vnútornú silu, ktorá vás bude poháňať vpred.

Máte ju aj VY!

Len keď je naša myseľ ako stojatá voda, uvidíme v nej svoj odraz. Len v tomto pokoji  pocítime svoj život jasnejšie a intenzívnejšie.