Neodkladajme veci na potom

Zomrela mi dnes kamarátka. Rovesníčka, štyridsiatnička. Rakovina. Nevidela som ju len asi jeden rok a za ten krátky čas sa toho veľa udialo…

Bola človiečikom, s ktorým som sa veľa nasmiala. Keď som ju stretla, vždy mala úsmev na tvári a nikdy som sa s ňou nenudila. A teraz… zostala po nej len krásna stopa na tomto svete ♡ 

Nepíšem tieto riadky preto, aby ste niekoho ľutovali alebo aby ste z toho boli smutní, ale aby vás to inšpirovalo žiť. Aby ste využili každú jednu minútu svojho života tak, aby ste s ňou boli spokojní.

“Žime v každej chvíli najlepšie, ako vieme”.

My ľudia si častokrát staviame okolo seba vysoké ploty z ostnatého drôtu a nežijeme svoj život taký, po akom túžime. Život, ktorý je tam “vonku za plotom”.

plot s vystrahou zivota

Schovávame sa, zatvárame pred sebou navzájom dvere v panelákoch. Hádame sa s manželom, sme v práci, ktorá nás ani nebaví… nepristavíme sa pri susedke, lebo sa veľmi ponáhľame… nepovieme svojim deťom „Ľúbim ťa“, lebo nás nahnevali kvôli nejakej nepodstatnej hlúposti… nedoprajeme si kvalitné jedlo, lebo sa nám zdá drahšie… nedoprajeme si relax, lebo nemáme čas…nejdeme na výlet na miesta, kde sme chceli vždy ísť…  Všetky veci odkladáme na “potom”.

A kedy to „potom“ príde? Potom, keď sa stane čo? Čo sa musí stať vo vašom živote, aby ste žili TERAZ? Aby ste už nič neodkladali na „potom“? Musia vám povedať strašidelnú diagnózu? Musí ochorieť niekto z vašich blízkych, musia vás vyhodiť z práce, či vás opustiť partner? Žiaľ väčšinu čakáme na niečo takéto „strašidelné“, aby sme sa prebudili a začali žiť život taký, aký ho chceme mať.

Zastavme sa a robme veci, na ktorých nám záleží. Veci, ktoré nás napĺňajú a dávajú zmysel nášmu životu. 

Za rok sa toho môže veľmi veľa zmeniť…. Pozitívneho, aj negatívneho. Radostného a i toho, čo nás má niečo naučiť.

Áno, pri smrti nám blízkeho človeka už nikto a nič nikdy nevráti. Srdce nás bolí a rozum to nechápe. Najlepšie čo však v danej chvíli môžeme urobiť, je vážiť si svoj život ešte viac. Práve takáto bytostná strata nám môže dať viac do nášho života. Preto nadýchnime sa svojho života, kým je v nás.

♡ Je len náš a je len jeden ♡

R.I.P. Monička ♡♡

Nech ti je v nebíčku dobre ♡