Tu je dôkaz Najlepšie veci v živote sú zadarmo

Čo keby som vám povedala, že ste jedným z najbohatších ľudí na svete?

Pred tým, než sa poškriabete na hlave a začnete si kontrolovať peňaženku a oponovať mi, na chvíľku sa zastavte a popremýšľajte, čo skutočne máte. Nejde len o bankovky v peňaženke, banke, či trezore, ale o iné cennosti, ktoré máte. O tie cennosti, na ktorých skutočne záleží.

Iste, za peniaze si môžete kúpiť veľa vecíale to je všetko. to len veci. Majetok a peniaze  skvelé, ale šťastie neprichádza len z vecí, ktoré vlastníme. Pochádza od nášho chichotajúceho sa dieťaťa, či krásnych momentov so svojou mamou, keď pečiete nedeľné koláče.  Dostávame ho za slnečného dňa alebo pri stretnutí s najlepším priateľom.

Bohatstvo na našich bankových účtoch nie sú v porovnaní s nasledujúcimi  siedmymi cennosťami v našich životoch nič. Tu je dôkaz, že tie najlepšie veci v živote nestoja ani jediný cent.

Objatie.

objatie

Priznajte to, nie je nič krajšie, ako objatie od niekoho, na kom vám záleží. Objatie je však oveľa viac, než len to, že sa budete cítiť na chvíľu dobre. Výskum ukazuje, že pri objatí sa nám znižuje krvný tlak a prospieva aj nášmu srdcu. Nie je to zlé…  na také malé gesto a ešte aj zadarmo, čo poviete?
 
Priatelia a rodina.priatelia
 
Priatelia a rodina nás občas stoja čas i peniaze. Je to však malá cena za to, čo všetko priatelia a rodina prinášajú do  nášho života. Štúdie naznačujú, že priateľstvo prináša obrovské zdravotné výhody, ako napríklad predĺženie dĺžky života na základe  lepšej nálady.
 
Úsmev.
usmev dedko a vnuk
 
Čím viac budete usmievať, tým väčšiu radosť budete cítiť. Podľa jednej štúdie, ľudia, na ktorých sa usmiali cudzí ľudia, cítili väčší zmysel pre sociálnu spolupatričnosť. A kto nechceme mať pocit, že niekam patríme
Úsmev je darček, ktorý nič nestojí a pritom najviac poteší.
Spánok.
spanok dietata
Príjemne si zdriemnuť alebo si v noci kvalitne pospať .. aj toto vyvoláva pocit šťastia a spokojnosti. Niekedy už len to, že vleziete do pohodlnej postele a necháte svoju myseľ odplávať do ríše snov, vyvolá vo vás pocit radosti. Telo aj mozog bez riadneho spánku trpia. Spánok je jednoducho pre naše zdravie neoceniteľný.
 
Smiech.
smiech rodiny
Je možno ťažké cítiť sa dobre, keď sa na vás zvalí celá rodina a brucho vás bolí od záchvatu smiechu. Ale vydržte to 🙂 Smiech má neuveriteľný prínos pre zdravie. Výskum naznačuje, že smiech môže zlepšiť našu pamäť a znížiť náš aj hladinu stresu. Takže smiať sa, rehniť sa, či váľať sa od smiechu…. je dovolené a prospešné.
 

Šťastné spomienky.

pekne spomienky svadba

Buďte úprimní: kto z vás nemá v hlave spomienky na šťastné chvíle svojho života? Nostalgia vám môže priniesť veľmi veľa, nielen pocit príjemného vnútorného objatia. Štúdie preukázali, že nostalgia môže znížiť pocit osamelosti a úzkosti. Spomeňte si na úžasný výlet alebo váš nádherný svadobný deň. Výskum ukazuje, že trávime až 47 percent v bdelom snívaní s otvorenými očami. Tak prečo to nevyužiť?

Láska.

laska

Láska je pre nás niečo ako emocionálny wellness. Sme šťastnejší, náš imunitný systém je silnejší a dokonca aj naše srdce a zdravie sa zlepší, keď máme okolo seba ľudí, ktorých milujeme. Láska znamená pre nás bohatší a naplnenejší život.

Takže: choďte objať svojho najlepšieho priateľa, pobozkať svojich najbližších, vytvárajte chvíle, na ktoré budete radi spomínať a cudzích ľudí obdarujte krásnym úsmevom. A  sebe? Sebe doprajte kvalitný spánok. A toto všetko môžete urobiť bez toho, aby ste minuli čo i len jeden cent. 

Súhlasíte so mnou?