Kronika života- Darček, ktorý prežije generácie

Odpovedzte si na túto otázku:  Keby moja prababička napísala svoju Kroniku života, v ktorej by zaznamenala všetko dôležité o svojom živote, kde a ako žila, kde študovala a pracovala, aké boli jej radosti i starosti, čo vo svojom živote zažila, ako sa volali jej priatelia, čo mala vo svojom živote rada a o čom snívala … keby zapísala celý svoj životný príbeh do knihy, bol by to ten najcennejší knižný unikát v mojej knižnici?

Predpokladám, že ste odpovedali, že áno…. Každý z nás by bol rád, keby viac vedel o svojich predkoch. O svojich rodičoch, prarodičoch a aj ich rodičoch.  Je veľa vecí, ktoré si vo svojom živote nestihneme so staršími generáciami povedať.  Alebo ani nemáme možnosť si povedať. A aj keď patríme medzi tých šťastlivcov, ktorí svojich predkov zažijú, tak ich slová len málokedy posúvame ďalej našim deťom a vnúčatám. Tak sa stáva, že ďalšie generácie vedia o svojich predkoch stále menej a menej … až nastane situácia, že vedia, že daný človek žil,  ale nevedia o ňom nič viac. Poznajú ho len ako „list“ na strome života svojho rodokmeňa.  Ale nepoznajú jeho životný príbeh….Depositphotos_46920953_l-2015

Každý človek máme svoj jedinečný príbeh a každá rodina je neopakovateľnou knihou takýchto príbehov.

Veselých, vážnych, šťastných aj smutných, múdrych, odvážnych aj nežných.

Aj ja svojich predkov poznám len málo. Ale pamätám si, ako mi moja stará mama rozprávala o svojej mame a jej rodičoch … Pamätám si aj príbehy, ktoré mi teraz rozpráva môj otec. Dlhé roky si však uvedomujem, že nebudem schopná zachytiť všetky tie úžasné príbehy a spomienky, ktoré poznajú najlepšie len oni. Nebudem schopná ich prerozprávať a posunúť ďalej mojim deťom a vnúčatám. …

A práve toto bolo prvým podnetom k mojej novej myšlienke. K nápadu, ktorý vo mne dlhšie dozrieval:  takúto Kroniku života vyrobiť a vydať ako knihu aj pre ostatných ľudí.

A dnes, po dlhých mesiacoch práce, môžem s radosťou povedať, že Kronika života je na svete 🙂 A s pýchou „rodičov“ ju púšťame do sveta, aby pomohla čo najviac ľuďom…

Kronika života je miestom, kde môžete zachytiť výnimočné okamihy vášho života. Stane sa pokladom, ktorý môžete odovzdať svojim najbližším, ale aj ďalším generáciám, ktoré vás nestihnú spoznať. 

Darujte kroniku svojim rodičom, aby do nej zapísali svoj životný príbeh. Využite to, že sú ešte na žive a že môžu zapísať a odovzdať svoje životné spomienky a múdrosti. A pokiaľ Vaši predkovia už nie sú na žive, tak môžete začať s tradíciou odovzdávania si Kroniky života Vy. Spíšte svoj životný príbeh. Začnite vypĺňať kroniku života aj svojim deťom, hoci sú ešte malé…  Nie je dôležité, ako dlho budete Kroniku života vypĺňať, ale akú hĺbku odkazov v sebe ponesie pre ďalšie generácie Vašej rodovej línie.

Kronika života je  kniha,  ktorá prežije generácie.

banner kronika

Viac informácií o Kronike života nájdete tu

Táto Kronika života nie je len obyčajnou knihou s prázdnymi stránkami. Je špeciálna v tom, že v nej nájdete aj návody a tipy, čo všetko by ste mohli do nej napísať. Na čo všetko si máte spomenúť a nezabudnúť to spomenúť. Ale zároveň dáva aj dostatočne veľa priestoru na zapísanie si spomienok, ktoré sú špecifické v tom Vašom životnom príbehu. Je premyslená do najmenších detailov. Je zostavená tak, aby Vám bola nápomocná v spísaní Vášho životného príbehu.

Stačí si ju len otvoriť, urobiť si voňavý čajík, či naliať pohár kvalitného vína, pustiť príjemnú hudbu… a zahĺbiť sa do spomienok. Doplniť ich fotkami, príbehmi, … čímkoľvek, čo chcete, aby Vaši vnuci či pravnuci o Vás a vašej rodine vedeli.

Zapíšte svoj jedinečný osobný životný príbeh do Kroniky života a zanechajte kus dedičstva pre svoje budúce generácie.

Doprajte ďalším generáciám spoznať Vás.