Skip to content

Na tejto mojej osobnej webovej stránke píšem už od roku 2014 svoje články, postrehy a nápady. Jednoducho všetko, s čím sa vnútorne stotožňujem a obsah by mohol byť užitočný aj pre vás ostatných.

Budem rada, ak budete moje články v blogu komentovať a dávať mi tak spätnú odozvu. Vopred ďakujem.

thank-you

moja fotka Dadka

moj pribeh

  • Som majiteľka viacerých internetových obchodov- napr. www.extradarcek.sk
  • infopodnikateľka a bloggerka
  • autorka a vydavateľka viacerých kníh: rodovej knihy „Kronika života“, kuchárskej knihy „Zdravé desiate nielen pre deti“, kuchárske knihy „Kváskovanie-Recepty z kvásku“ a „Kváskovanie 2- Poklady z vašich kuchýň“ a ešte kniha „MY BIG VISION BOOK- Moja veľká kniha snov, vízií a cieľov“
  • ako koníček sa venujem aj Feng Shui
  • E-mail: info@danielarau.sk
  • weby: www.danielarau.sk, www.kronikazivota.sk, www.zdravedesiate.sk, www.kvaskovanie.sk, www.visionbook.skwww.fengshui-byvanie.sk
  • Telefón: 00421 948888368
  • Facebook: danielarau.sk

motto Ucim to co zijem

Som žena, mama, dcéra, manželka a podnikateľka. A kedysi som bola aj dieťaťom. Niektoré zážitky, zvyky a návyky z detských čias boli pre mňa také silné, že vo mne ostali skoro 40 rokov. Na rôznych úrovniach ma ovplyvňovali veľa rokov a niektoré ešte stále aj ovplyvňujú.

Počas školy som rozvíjala  svoju matematickú a logickú časť svojho ja. Bavila ma matematika, počítače, astrológia, …. Na vysokej škole Chemickotechnologickej(odbor: biologicko- potravinársky) ma zase fascinovali predmety ako napr. Potraviny a výživa, kde sme skúmali, ako sa správajú potraviny v našom tele a aký majú na neho vplyv.

V posledných rokoch sa moja pozornosť zameriava na  osobný rozvoj. Baví ma hľadať v živote zmysel, hľadať súvislosti a cesty. Skladať mozaiku všetkých mojich JA – ja ako mama, partnerka, kamarátka, podnikateľka a ja ako vzťah sama k sebe.

Ja ako mama študujem rôzne názory a pohľady na rodičovstvo a hľadám tie, ktoré cítim ako správne. Snažím sa zorientovať v spleti zdravých a nezdravých potravín, aby naše deti jedli len hodnotné jedlo. Každý rok deťom vymýšľam narodeninové oslavy s rôznymi hrami a súťažami, aby ich detský svet bol bohatý na krásne spomienky.  Snažím sa deťom vymýšľať pestrý program – rôzne výlety do prírody či do detských múzeí, ktorých je na Slovensku už dosť, len málo kto o nich zatiaľ vie. Proste sa snažím, aby si naše deti pamätali z detstva krásne spoločné zážitky  a nie mamu za sporákom či s vysávačom v ruke.

Ja ako partnerka sa neustále učím, ako sa navzájom pochopiť, akceptovať a milovať a snažím sa posúvať náš vzťah ďalej. A je pekné, keď aj po 15 rokoch manželstva si máme s partnerom stále čo povedať a objavujeme stále nové a nové súznenia nášho spoločného vzťahu.

Ja ako podnikateľka prechádzam cestou, kde od zamestnanca som prešla k vlastnej firme a prechádzam si tú „svoju“ cestu, ktorá ma teší, napĺňa ma  a je splnením môjho pracovného sna.  Som šťastná, že mám prácu, ktorá je aj mojim koníčkom, baví ma a napĺňa.

Ja ako osoba  sa snažím nájsť rovnováhu svojho vnútra a aj svojho okolia. Mám rada pozitívne zmýšľajúcich ľudí. Mám rada ľudí, ktorí sa snažia nájsť cestu, ako veci idú urobiť a nelamentujú nad tým, ako niečo nejde. Fascinuje ma aj učenie Feng Shui, ktoré zlaďuje energiu priestoru s energiou ľudí. Venujem sa mu od roku 2009.

Pochopila som, že k môjmu JA patrí aj zdieľanie a odovzdávanie skúseností, ktoré som cestou nazbierala. Preto vznikol aj tento blog.  Teší ma, ak Vás na Vašej ceste moje články inšpirujú a pomôžu Vám urobiť ďalší krok tým Vaším správnym smerom.

Nechcem nikoho učiť a hovoriť mu, čo a ako musí robiť. Ale pokiaľ  nie ste so svojím životom spokojná/ý, tak v ňom treba možno niečo zmeniť.  Ponúkam vám moje myšlienky na inšpiráciu ….

motto Ucim to co zijem

 

Dám vám všetko, čo je vo mne, čomu som sa naučila. Ak chcete, budem pre vás oporou i motorom zároveň, silou – keď vám bude ťažko a priateľom- keď sa rozhodnete ísť po svojej ceste.  Budem tou, ktorá sa bude tešiť z vašich úspechov spolu s vami. Urobím pre vás viac, ako ktokoľvek iný, lebo viem, čím si prechádzate. Aj ja som si tým prešla.

Teším sa na Vaše e-maily a komentáre v blogu.

Daniela Rau

 
 
 
daniela-rau-priesvitny
 
 
Prevádzkovateľom web stránky je firma PLUTOS COMPANY, s.r.o. , Východná 6968/26, 91108 Trenčín, IČO: 45373841,  IČ DPH: SK2022963239, Zapísaná do obchod.registra Okresného súdu Trenčín, Oddiel Sro, vložka číslo 22603/R
Ochrana osobných údajov 

Na tejto mojej osobnej webovej stránke píšem už od roku 2014 svoje články, postrehy a nápady. Jednoducho všetko, s čím sa vnútorne stotožňujem a obsah by mohol byť užitočný aj pre vás ostatných.

Budem rada, ak budete moje články v blogu komentovať a dávať mi tak spätnú odozvu. Vopred ďakujem.

thank-you

Prevádzkovateľom web stránky je firma PLUTOS COMPANY, s.r.o., Východná 6968/26, 91108 Trenčín, IČO:45373841  IČ DPH: SK2022963239, Zapísaná do obchod.registra Okresného súdu Trenčín, Oddiel Sro, vložka číslo 22603/R

 
Ochrana osobných údajov