Každý človek potrebuje miestečko pre seba

Každý z nás potrebuje pre seba útočisko či pokojné miesto, kde sa môže uchýliť, utíšiť sa a byť sám so sebou. Môže to byť chata, alebo len izba, či kútik vo vašom byte alebo hoci i len miesto na kopci oproti vášmu domu, miesto s krásnym výhľadom, či zátoka pri potoku za dedinou alebo obľúbená lavička na ceste z práce.  Toto špeciálne miesto vám bude slúžiť ako oáza pokoja, kde sa môžete uchýliť pre tlakom každodenných povinností. Miesto, kde môžete byť sám so sebou a najmä SAMÝM SEBOU. 

Vaše útočisko nemusí byť efektné a perfektné. Má to byť miesto, ktoré vyhovuje vám a len vy presne viete, ako má toto miesto vyzerať. Keď ho objavíte alebo si ho vytvoríte, budete vedieť, že je to ono. Vždy keď pocítite, že potrebujete nejaký čas pre seba, navštívte svoje útočisko a venujte sa aktivitám vnútorného pokoja a rozvoja, na ktoré inokedy nemáte čas. Premýšľajte, píšte si do poznámkového bloku, počúvajte svoju obľúbenú hudbu, spievajte, či vášnivo a bláznivo tancujte. Alebo len seďte a nechajte svoje myšlienky plynúť… Meditujte, či zatvorte oči a oddajte sa vizualizácii.  Sústredene sa začítajte do múdrej knihy, ktorá vás obohatí o múdre rady, či pohladí na duši…. Alebo len jednoducho buďte…. a umožnite obnovujúcej sile vychádzajúcej z vášho vnútra, aby sa vás zmocnila.

Ukrojiť si takto chvíľu pre seba nie je sebecké. Je to priam nutné a malo by to byť povinné. Lebo len doplnením vnútorných zásob energie nám umožní ju rozdávať aj ďalej. Na to, aby ste lásku a energiu mohli rozdávať, najprv ju v sebe musíte mať. A keď sa míňa, tak ju znovu do seba dočerpať.

Ak si nájdete takéto oddychové miestečko, kde sa postaráte o svoju myseľ a dušu, udržíte si rovnováhu a harmóniu, nadšenie a vášeň vo svojom živote.

Rokmi vráskavie naša pleť, ale nedovoľme, aby stratou nadšenia a vnútornej radosti zvráskavela aj naša duša.