Ako nám môže Human Design pomôcť pochopiť samých seba

chlapec a stromKaždý sa narodíme s určitými danosťami, darmi a talentami. S určitými vlastnosťami a prirodzenými vlohami, ktoré sú nám také prirodzené a automatické, že ich častokrát ani nevnímame.

Neuvedomujeme si, že tieto veci druhí ľudia majú inak. Že ich nemajú také, ako my. Proste sú nám dané a sú nám prirodzené tak, ako keď dýchame.

A tieto naše talenty, ktoré sú nám dané do vienka už v detstve, nám každému vytvárajú akoby okuliare, cez ktoré sa pozeráme, hodnotíme  a skúmame okolitý svet. Cez ktoré vnímame všetko, čo sa okolo nás deje. Aj všetkých ľudí, ktorí v našom okolí žijú alebo ich stretávame. Nedá sa nikdy povedať, že by niektoré okuliare boli  lepšie alebo horšie. Len sú iné. Každý máme tie svoje okuliare proste iné.

A teraz si zoberte, že sa udeje v miestnosti (v práci, či doma) nejaká situácia a ste tam 4 ľudia. Každý z vás má svoje okuliare, svoj pohľad na svet. Okuliare, cez ktoré sa na dané udalosti, situácie, či ľudí pozeráte.

Áno, pozeráte sa na danú situáciu cez svoje danosti a aj skúsenosti. Možno je vám čudné a častokrát aj nepochopiteľné, prečo ten druhý človek tak zvláštne zareagoval… Čudujete  sa, prečo nezareagoval tak, ako Vy. Keby v tej chvíli mal každý z vás popísať danú situáciu, tak každého pohľad by bol iný a pritom každý by bol pravdivý. Každý z vás by mal pravdu z toho svojho uhla pohľadu.

A v tom je tá záhada: každý z nás je proste iný. Nie čudný, nie zlý, či lepší od Vás, ale len jednoducho iný. Dostal do vienka iné danosti, iné „kocky, s ktorými môže v živote hrať“.

Metóda Human Design mi pripadá práve o tom, že pomocou nej spoznáte tie svoje kocky, pochopíte svoje danosti. Tie svoje prirodzené veci, ktoré sú vašou podstatnou a úplne prirodzenou súčasťou a ktoré sú vo vás častokrát rokmi utlačené niekde do kútika a nevyužívate ich. Danosti, ktoré keď pochopíte, tak je to akoby ste zrazu dostali návod na používanie seba samého, seba samej.

Je to akoby zrkadlenie vašej prirodzenej povahy. Umožní vám striktne sa postaviť tomu, čo vám ako človeku ubližuje, a naopak prijať to, s čím nemá cenu bojovať.  Zrazu si akoby začnete viac  uvedomovať svoje danosti, začnete viac využívať svoje vnútorné zdroje.

 Naladíte sa na svoj prirodzený stav bytia.

Keby som mala zhrnúť odpoveď na otázku „Čo je to Human Design?“ do jednej vety, tak by to bolo: Je to popis našich darov a talentov, ktoré sme dostali do vienka a ktoré keď vo svojom živote budeme využívať a rešpektovať, tak budeme žiť svoj život „v prúde“ a nie proti prúdu. Prestaneme si stáť v ceste.

Na základe tohto výkladu pochopíte, aký je váš prirodzený spôsob fungovania. Aký je ten spôsob, kedy vám to pôjde ľahko. Aký je ten spôsob vašej existencie, ktorý vás bude napĺňať.

Human Design vám nepovie, či sa máte stať právnikom, či spisovateľom, ale povie vám, aké sú vaše prirodzené danosti a talenty. A tieto danosti potom môžete využiť v akejkoľvek oblasti svojho života, súkromného či pracovného. Či už budete vo svojom živote právnikom, spisovateľom alebo čímkoľvek iným.

Čo rozbor podľa Human Design priniesol mne?

Každý fungujeme nejakým spôsobom. A tento spôsob je zapísaný do akejsi „mapy“, ktorá sa vytvára vo chvíli nášho narodenia. A práve z tejto mapy Human Design vychádza.

human design mapaRozbor prebiehal nasledovne: dala som údaje (dátum, čas a miesto narodenia) a o pár dní sme mali skype rozhovor, kde mi pani Svitková v 1,5 hodinovom rozhovore vysvetlila  všetko podľa mojej „mapy“. Po ukončení rozhovoru mi poslala záznam MP3 do emailu, takže si ho púšťam znovu a znovu a môžem sa nad jej slovami zamýšľať  🙂

Veta, ktorú som si povedala na záver jej výkladu: Human Design by si povinne mali urobiť všetci ľudia. Najradšej by som ho dávala každému ako darček k narodeniu. Je to, akoby ste dostali návod na svoj život. Aby ste pochopili SEBA a dostali na seba manuál 🙂

O čom je metóda Human Design?

Jana Svitková hovorí: Human design je rozsiahla vedná disciplína. Jej základom je rešpekt a úcta voči každému človeku ako jednotlivcovi, voči úplnej jedinečnosti každého z nás.

Praktickým využitím Human designu v každodennom živote je práve možnosť nazrieť do osobnej mapy – dizajnu každého človeka a potom s ním experimentovať. Mapa Vášho dizajnu kóduje Vaše vlastné nastavenie, ktoré je určené  geneticky. Popisuje  to, ako sme my ľudia zostrojení nielen z hľadiska hmoty, teda tela, buniek, orgánov, ale ako fungujeme celkovo, so svojimi emóciami, intuíciou a zdravím, myslením, vôľou, osobnou identitou a chovaním, životnou silou, sexualitou, stresom. Popisuje, aký je ten Váš daný spôsob fungovania, aké sú vaše senzory pre vnímanie, aký je váš osobný pohľad na svet. Každý má svoj „vesmír“. Každý sa pozerá prostredníctvom svojich daností na určité aspekty života. A v každom z nás je zakódovaný i správny spôsob použitia týchto daností.

Váš dizajn – mapa, graficky zobrazuje vaše nastavenie. Je  možné ho previesť do slov a interpretovať. Popísať, ako konkrétne Vy správne fungujete. Tým poskytuje mnohé potvrdenia a vysvetlenia toho, čo už dávno zo svojho života a skúseností poznáte, ale trebárs ste to nevedeli alebo nemali odvahu formulovať. Toto prináša obrovskú úľavu, že je s Vami všetko v poriadku a povzbudí Vás v tom, aby ste boli sami sebou a využili Váš osobný potenciál naplno. Mapa dizajnu popisuje všetko to v nás, o čo sa môžeme opierať, keď sa chceme správne rozhodovať, nech prechádzame akýmikoľvek situáciami v živote. Ukazuje nám, kde je to miesto v nás, ktoré nás vedie tou správnou cestou. I to, ako mu máme načúvať, aby sme mohli prechádzať životom prirodzene a správne. Čo je dôležité, poukazuje i na miesta potenciálnych ťažkostí. A práve pre ne ponúka  funkčné riešenia – špeciálne tie vaše riešenia pre vaše výzvy a starosti. 

To, čo je praktické a čo každý človek môže vyskúšať, je pozrieť sa na svoje vlastné osobné nastavenie a začať s ním experimentovať. V skutočnosti je to zároveň i jediná cesta, ako naozaj využiť tieto nástroje vo svoj prospech, v akejkoľvek oblasti svojho života. Pre rodičov je to nesmierne cenný nástroj, ako dovoliť svojim deťom správny vývoj a poskytnúť im maximálne správnu podporu.

Som veľmi rada, že som si rozbor Human Design dala urobiť. Úžasné bolo počuť o sebe veci, ktoré som roky na sebe skúmala a snažila sa zistiť. Úžasné bolo jednoducho o sebe niektoré veci „pochopiť“.  Akoby som objavila alebo si potvrdila tie správne „gombíky“, na ktoré mám vo svojom živote tlačiť. Určite dám urobiť rozbor aj môjmu manželovi a takisto aj deťom. Budú to jedny z najlepšie investovaných peňazí. Výklad Human Designu bol pre mňa veeeeľmi obohacujúci.

O metóde Human Design by sa dalo rozprávať veľmi veľa a môže podľa mňa pomôcť mnohým ľuďom. Preto chcem, aby  túto metódu spoznalo čo najviac ľudí. A hlavne, aby ju mohlo čo najviac ľudí vo svojom živote využiť.

Dohodla som preto s pani Janou Svitkovou, odborníčkou v tejto oblasti,

 WEBINÁR ZDARMA

Bude to online vysielanie cez počítač na tému „ Ako nám môže Human Design pomôcť pochopiť samých seba “.

Webinár bude zdarma vysielaný v pondelok 8.6.2015 o 20:00 hod a bude trvať cca 1 hodinku. Na jeho pozeranie Vám stačí počítač s pripojením na internet. Počas webinára sa budete môcť klásť svoje otázky, ktoré vás budú k tejto téme zaujímať. Takisto sa ich môžete spýtať i tu, v komentároch pod týmto článkom.

Ak sa chcete o tejto metóde dozvedieť veľa zaujímavostí prospešných pre váš život priamo z jej úst, zahláste sa na webinár. Bude konať len jedenkrát, preto nezmeškajte túto možnosť. Na váš email Vám chvíľu pred začiatkom vysielania zašleme informáciu, kde môžete webinár zdarma sledovať.

Prihláška na webinár v nedeľu 20.9.2015:

(na zadaný email Vám zašleme informáciu o najbližšom konaní webinára)

 

Počas webinára môžete dokonca aj vyhrať! Čo? Nechajte sa prekvapiť 🙂

 

FB-zdielaj