Hra Cashflow – viac než len hra

Blíži sa čas Vianoc a vymýšľania darčekov, ktoré by Vašim blízkym urobili radosť. Snáď najviac si dávame záležať na výbere darčekov pre svoje deti. A čím sú staršie, tým náročnejšie je vybrať im ten správny darček. Darček, ktorý ešte nemajú. Darček, ktorý by ich aj niečo naučil. Preto u nás tento rok padla voľba na spoločenskú hru Casflow pre deti.

Je to vynikajúca stolná hra, ktorá naučí Vás a Vaše deti hospodáriť s peniazmi. Dajte svojim deťom finančný náskok zvyšovaním ich finančnej inteligencie a pritom sa bavte s celou rodinou.

Stolná hra CASHFLOW pre deti je zábavná a inteligentná pomôcka, ktorá jednoducho vysvetľuje základy finančnej gramotnosti a nadväzuje na myšlienku úspešnej hry CASHFLOW pre dospelých.

Autor hry: Robert T. Kiyosaki

Cieľom hry je naučiť sa riešiť finančné problémy, vyhnúť sa dlhovej pasci a dosiahnuť

finančnú nezávislosť. Môžete v nej posúdiť stovky príležitostí, ktoré sú veľmi podobné tým z reálneho sveta investícií a obchodovania. Uvidíte, že veľmi skoro začnete Vaše skutočné výdaje a investície v reálnom živote hodnotiť podľa toho, ako ste sa ich naučili hodnotiť v hre.

Dospelácku verziu tejto hry mám osobne vyskúšanú a naozaj vrelo ju doporučujem. Hrávame ju občas s priateľmi a je veľmi zaujímavé pozorovať, ako na jednotlivé situácie v hre reaguje každý z nás inak. Ten, čo je opatrný aj v bežnom živote, takto reaguje aj počas hry. A ten, čo rád peniaze rozhadzuje hneď čo prídu, tak sa tak správa aj počas hry. Deti nám vždy pri hraní tejto hry radi „asistujú“, preto som veľmi rada, že vyšla Cashflow pre deti už aj v češtine. 

Dobrý tip na darček pre deti nielen na Vianoce.

Hry Cashflow nájdete napr. v eshope www.extradarcek.sk

cashflow-pre-deticashflow_hra

Je to prvá hra, ktorá vyučuje účtovníctvo, financie a investovanie. Táto hra sa nedá porovnať s inými stolovými hrami. Žiadna iná hra Vás nenaučí, ako zaobchádzať so svojimi financiami. Hra Cashflow vznikla na základe rád človeka – autora hry Roberta T. Kiyosakiho, ktorý už dosiahol bohatstvo. Je to hra založená na skutočnom živote a úspechu.

Tu je ešte jeden tip na veľmi zaujímavé krátke video. Video vysvetľuje rozdiel medzi aktívnym a pasívnym príjmom. Video pod názvom Pablo a Bruno si môžete pozrieť TU.

Snímka obrazovky (8)

Máte už aj Vy svoj pasívny príjem?

Vzdelávate sa Vy a aj Vaše deti v oblastiach financií?

Nezabudnite, že to, ako majú Vaše deti zaobchádzať s financiami sa v škole nenaučia.