Dynamika Bohatstva- moja osobná skúsenosť

myslienkova mapaMinulý týždeň som si konečne urobila test Dynamiky bohatstva. Musím povedať, že výsledky, ktoré mi vyšli, mi sadli tak povediac (prepáčte za výraz) ako riť na šerbeľ 🙂

Zrazu som mala čierne na bielom napísané veci, ktoré som vo svojom vnútri tušila, že s nimi zápasím. A takisto aj veci, ktoré som po rokoch identifikovala, že mi idú asi lepšie a ľahšie než ostatným. Také, v ktorých som jednoducho „doma.“ Keď som si dané výsledky čítala, len som si hovorila: „Vidíš? Ahaaaa…“  🙂

Z profilu Dynamiky bohatstva som pochopila, že je mojím zrkadlom. Pozriete sa do neho a lepšie porozumiete, kto ste a aké dary od života máte a tiež lepšie porozumiete tomu, ktoré stratégie v podnikaní sú pre vás funkčné a ktoré nie.

Fajn, že to viem, ale čo teraz?

Viem, na čo sa mám zamerať. Na čo mám míňať svoj čas i energiu a na čom nemá  význam strácať svoj čas. Keď sa chcem vo svojom živote posúvať ďalej, musím sa zamerať na svoje prirodzené sklony, talenty a danosti, s ktorými som sa narodila. Iba vtedy, ak pôjdem touto cestou, nepôjdem hlavou proti múru a v prúde svojho potenciálu. 

Skúste sa spolu so mnou zamyslieť: Ako je možné, že niekto zvládne za jeden rok toľko, čo sa väčšine nepodarí za celý život?

Čo by sa stalo, keby  sa Bill Gates stal napríklad futbalistom, Winfrey Oprah účtovníčkou, či Walt Disney analytikom počítačových sietí? Svet by prišiel o ich talent.

Čo to je Dynamika bohatstva?

Profil Dynamiky bohatstva poskytuje ako jediný osobnostný profil, ktorý vám presne ukáže, akú stratégiu potrebujete nasledovať, aby ste rozvinuli svoj prirodzený podnikateľský talent a vybudovali svoje bohatstvo.

Dynamika bohatstva bola vyvinutá tak, aby vám pomohla nájsť cestu v podnikaní, aby ste už nemuseli experimentovať a postupovať metódou pokusov a omylov. Dynamika bohatstva poskytuje akúsi mapu, ktorá vás povedie na vašej ceste k bohatstvu. Umožní vám objaviť vhodné stratégie budovania bohatstva a ukáže jednotlivé kroky, na ktoré sa zamerať a ako ich realizovať v praxi.

Úspešní podnikatelia sa zameriavajú na oblasti, v ktorých sú silní a v ktorých im to ide najlepšie, a obklopujú sa ľuďmi, ktorí doplňujú ich slabé stránky, zatiaľ čo neúspešní podnikatelia sa snažia urobiť všetko sami.

Urobte si svoj profil Dynamiky bohatstva a získate konkrétnu stratégiu a prístup, ako zlepšiť svoj život a uspieť v podnikaní a pri budovaní bohatstva vďaka rozpoznania a maximálneho využitia svojho prirodzeného talentu.

Štvorec Dynamiky bohatstva

Štvorec na obrázku predstavuje základný model Dynamiky bohatstva. Ste zvedavý / á, ktorý ôsmich profilov Dynamiky Bohatstvo je ten váš?wealth-dynamics-square-520px

8 ciest vytvárania bohatstva:                                                                                       I Ching Trigrams

I Ching Trigrams

 1. Tvorca- vytvára inovatívne produkty
  Príklady: Steve Jobs, Walt Disney, Richard Branson
 2. Hviezda – buduje vplyvnou značku
  Príklady: Oprah, Paul Newman, Bill Clinton
 3. Podporovateľ – buduje výkonné tímy
  Príklady: Steve Ballmer, Jack Welch
 4. Spojovateľ – prepája obchodné príležitosti
  Príklady: Donald Trump, Rupert Murdoch
 5. Obchodník – výhodne nakupuje a predáva
  Príklady: George Soros
 6. Akumulátor – nakupuje a zhodnocuje majetok
  Príklady: Warren Buffet, Paul Allen
 7. Lord – má pod kontrolou aktíva, ktoré zarábajú
  Príklady: Lakšmí Mital, Ingavar Kamprad
 8. Mechanik – vytvára systémy
  Príklady: Michael Dell, Ray Krock

Verte, odkedy spoznáte svoj profil, ovplyvní vás to do špiku kosti a pustíte sa do projektov, na ktoré by ste si v minulosti netrúfli a naopak, s jasnou hlavou poviete nie, ak príležitosť nebude vhodná pre vás.

Profil dynamiky bohatstva však nie je výsadou len pre pracovné tímy, ale rovnakým spôsobom je veľkým prínosom pre každého jednotlivého človeka. Môžem to potvrdiť na svojej osobnej skúsenosti.

UROBTE SI SVOJ PROFIL DYNAMIKY BOHATSTVA tu >>

A ešte niečo: peniaze, ktoré ma vypracovanie tohto testu stálo, vôbec neľutujem. Spoznať sám seba a vedieť, na akých pevných základoch môžem stavať, je tou najlepšou investíciou do seba samej a do svojho napredovania.  30 strán tetu, v ktorých sa nastavíte svoje zrkadlo.

A ešte predsa len jedna vec: pokiaľ vytvárate noví tím ľudí vo vašej firme alebo idete zobrať do tímu niekoho nového, určite doporučujem vyberať podľa tohto testu. V tíme je ideálne mať ľudí zo všetkých smerov, všetkých talentov.  Kreatívca, ktorý je dobrý v rozbiehaní nových projektov, ale i analytika a nastavovateľa systému, ktorí budú v tíme myslieť na všetky detaily. Každý z nich niečo miluje, každý je dobrý v niečom inom. To, čo je pre niekoho povinnosťou a nutnosťou, pre druhého je radosťou a zvládne to za omnoho kratší čas a aj lepšie. V dobre zostavenom tíme sa navzájom všetci doplnia. Iba tak tím funguje dokonale. Poznám viacero firiem, ktoré sa Dynamikou bohatstva riadia a všetci v daných tímoch sú nadšení z toho, že sú zodpovední v tíme presne za to, čo milujú. A vidno to potom nielen na atmosfére, ale i na výsledkoch daných firiem.

Ste zvedaví, aký profil vyšiel mne?

Som TVORCA… a ako dva podporné profily: Hviezda a Mechanik.

Tvorca znamená, že rada tvorím a kreujem nové projekty, hviezda = že ma baví prednášať a komunikovať s ľuďmi a mechanik znamená, že potrebujem vedieť, ako veci fungujú a potom ich pochopím a uchopím a viem aplikovať do života.

Aké profily vyšli Vám? Pochváľte sa v komentároch. Nikdy neviete, možno práve vás hľadá niekto do svojho pracovného tímu.