Cyklická žena alias 4 tváre ženy

Máte aj vy dni, keď sa vám menia nálady ako na bežiacom páse? V jeden deň si poviete „Aká som šťastná“ a o 2 dni vás chytá „depka“ zo všetkého a všetkých a naštve vás aj úplná blbosť? Ja to občas mávam. Takéto výkyvy ma veľmi vysiľovali, lebo som ich nechápala. Ako to, že v jeden deň sa môžem cítiť šťastná a na druhý deň to tak už necítim? Prečo sa to tak deje?

Nechápala som to, až kým som si neprečítala niečo viac o Cyklickej žene. O žene, ktorá je v každej z nás. Či už máte 20 alebo 50 rokov.  Na základe princípov cyklickej ženy som pochopila samú seba, svoje ženské telo a dušu svojej vnútornej ženy. A hlavne: zistila som, že takéto výkyvy „sú normálne“ ! Odľahlo aj Vám ?  🙂

Ak tieto riadky čítate a ste muž, tak doporučujem čítať aj ďalej. Konečne možno pochopíte, prečo je na vás vaša partnerka  niekedy milá a inokedy na vás vrčí ako strážny pes.

Menštruácia neovplyvňuje ženu len jeden týždeň, ale celý mesiac.  Počas mesiaca sa každá žena mení v 4 fázach, vždy približne po týždni.

priebeh-menstruacie

1. Prvá  fáza = ZOTAVENIE

Začína sa prvým dňom krvácania. V tomto období máme tendenciu uzatvárať sa do seba, túžime byť samé a v kľude. Práve v tejto chvíli máme najväčšiu šancu spoznať samé seba a uvedomiť si veci, ktoré nám celý mesiac unikali.  Práve v tomto období nás napadajú najlepšie myšlienky, ako vyriešiť niektoré situácie. Jednoducho: dobíjame si svoje vnútorné baterky a získavame energiu A s touto nanovo prebudenou energiou máme chuť znovu začať tvoriť. relax zena

Ak si počas tejto fázy nedoprajete oddych, bude vám to zvyšok mesiaca pravdepodobne chýbať. Budete sa cítiť viac vyčerpane. Doprajme si preto v týchto dňoch oddych a dostatok spánku.

2. FÁZA = DYNAMICKÁ

Počas týchto dní sa najviac podobáme mužom. Správame sa dynamicky a pôsobíme energicky. Máme veľa sily a energie, sme súťaživé a netrpezlivé, najradšej by sme vyriešili všetko a hneď.  Väčšinou máme počas týchto dní dobrú náladu.

Počas týchto dní je vhodné si naplánovať schôdzky s priateľmi, či obchodné jednania alebo porady. Vyriešime počas nich veci rýchlo a vecne. 

3. FÁZA = UKĽUDNENIE

Je to ovulačná fáza, počas ktorej pôsobíme najviac žensky.  Sme komunikatívne, sústredíme sa na vzťahy, pre mužov sme prirodzene príťažlivé. Počas týchto dní máme veľkú ženskú moc a silu.

Uprednostňujeme stiahnutie sa spred očí verejnosti, ukľudníme sa. Počas týchto dní by sme mali dať prednosť duševným veciam, pred fyzickou prácou.

4. FÁZA = FRUSTRÁCIA

nahnevana-zenaPoslednú fázu zrejme poznáte najlepšie. Je to predmenštruačná fáza. Je to „ten“ týždeň pred menštruáciou, keď sme k sebe až prehnane kritické, logické, priamočiare. Vidíme, čo je v našom živote zlé, s čím sme nespokojné. Túto frustráciu potom častokrát žiaľ obraciame proti svojim najbližším a vylievame si na nich zlosť. Sme hašterivé a  útočné. Máme v sebe napätie, ktoré ventilujeme často nepríjemným spôsobom voči svojej rodine a svojmu okoliu.

A čo by nám v tejto fáze pomohlo? Potrebujeme objať a byť milované. (Už viete, prečo som vám, milí muži, vravela, aby ste čítali ďalej?  Keď vaša partnerka na vás pár dní pred menštruáciou vrčí, tak si to neberte osobne a neriešte to. Možno vás jej spávanie v týchto dňoch „odstrašuje“. Ale nedajte sa. Práve v týchto dňoch najviac potrebujeme vaše objatie a slová „Milujem ťa“.  To stačí. Verte, že to pomôže 🙂

Spoznala ste sa?

Viete, v akej fáze sa teraz nachádzate a čo práve potrebujete?

Na základe spoznania tohto cyklu som si uvedomila, že vlastne my ženy to máme úžasné. Počas jediného mesiaca môžeme byť štyrmi rôznymi ženami.  Doprajme si túto výnimočnosť.

Doprajme si byť kľudnou a vyrovnanou mamou, dravou tigricou, ženskou dračicou,

ale i dieťaťom, ktoré chce pritúliť.

Ak sa nebudeme snažiť byť celý mesiac stoj čo stoj rovnaké a nebudeme na seba klásť príliš veľké nároky, budeme sa cítiť oveľa lepšie. Budeme sa cítiť lepšie my ženy a povedzme si pravdu: aj naše okolie 🙂 A to stojí za to.

Preto: začnime sa viac pozorovať. Možno nám to bude niekoľko mesiacov trvať, ale verím, že časom dokážeme rozpoznať, čo a kedy potrebujeme. Stačí si zakaždým položiť otázky: V akej fáze sa nachádzam? Čo je môjmu telu teraz najprirodzenjšie? Čo sa mi snaží povedať a naznačiť? Čo chcem práve teraz robiť najviac?

Spoznajme samé seba a ako na seba 🙂

Ak prijmeme v sebe svoj prirodzený cyklus ženy, budeme sa cítiť oveľa lepšie. Viac žensky, viac sexi, viac ako dobrá mama. Jednoducho len ten správny kúsok seba podporíte a rozviniete v ten správny čas. A tiež sa oplatí, ak tento článok dáte prečítať ľuďom, s ktorými žijete a pracujete. Manželovi, deťom, ale i kolegom a kolegyniam. Pochopia Vaše nálady a budú vedieť, že nie vždy sú  na vine oni.  Pochopia Vás a verte, že to pomôže aj im 🙂