5 komentárov

 1. barabea
  28 mája, 2015 @ 22:57

  Tak Dadi, moj nazor je docela jednoduchy …. totiz nemyslim si, ze by ste boli zrovna takí 🙂
  totiz introvert je clovek, ktory trpi az chorobne uzavretostou a extrovert zas chorobne aktivitou, ani jedno ani druhe nie je zdrave…
  Ale Ty a Tvoj syncek ste len odlisny od seba, ako pises temperamentom 😀
  Ten zadumcivy, tichy je pozorovatel a vnima viac ako opacny typ cloveka …

  Reply

  • Daniela Rau
   29 mája, 2015 @ 8:28

   Ahoj Bea, ďakujem za tvoj názor a som rada, že si o nás myslíš, že nie sme (ja so synom) až prehnane uzavretí alebo naopak až prehnane aktívni. Podľa mňa introvert a extrovert naozaj nie je jednoducho “choroba”, ale typ temperamentu a povahy. Preto niekto nemôže byť až “chorobne” uzavretý alebo aktívny. Môže to tak vnímať iba “tá druhá strana”, ten druhý protipól. 100%-tnému introvertovi sa môže zdať správanie hoci len “polovičného” extroverta totálne prehnané 😉 Viete, čo tým chcem povedať? Verím, že áno 🙂 Že je to jednoducho len náš uhol pohľadu, ktorý si vytvárame na základe svojho vlastného typu temperamentu a skúseností.
   A čo píšeš o tej zádumčivosti: áno, je to častokrát pravda, že v tichosti sa nachádzajú myšlienky. Platí to hlavne u introvertov. Ale zase naopak extroverti: tí potrebujú pohyb a aktivitu a práve častokrát v tej najväčšej aktivite ich napadajú tie najgeniálnejšie myšlienky.
   Zhrniem túto moju úvahu: všetci sme iní a to je práve na živote krásne. Len sa musíme naučiť navzájom akceptovať a pochopiť. Prajem krásny deň.

   Reply

  • Lu
   26 septembra, 2019 @ 0:02

   Introvert nehovori zbytocne talafatky, premysla pozoruje, nepredvadza sa, nie je uzatvoreny no nepotrebuje na seba upozornovat, ma svoju spolocnost, nezaujimaju ho povrchni ludia, povrchne reci, falos, pretvarka, no to neznamena ze sa nepresadi alebo nevie recnit ci sa pohadat.Som introvertka, vzdy ma stvalo ze ma oznacovali za zakriknutu, utiahnutu no ja som sa nechcela rozpravat o zbytocnych hlupych reciach s falosnymi ludmi, ja sa predsa budem bavit s kym ja chcem nie prazdne reci s takymi co si s nimi mam co povedat, zila som s extrovertom bolo to peklo, uplny opak aj tak dopadol alkohol a depresie

   Reply

 2. zuzana baližová
  19 júna, 2015 @ 20:31

  Mam syna (22r.) a je introvert, potrebujem poradit, kde sa dozviem vsetko o tejto povahe (knihy,kurzy a pod.), aby ho konecne pochopil aj moj manzel, ktory nie je jeho biologickym otcom a ma s nim velky komunikacny problem. Dakujem . Zuzana B.

  Reply

  • Daniela Rau
   21 júna, 2015 @ 22:07

   Dobrý deň pani Zuzana, doporučujem:
   * prečítať si knihu od Susan Cainová- Ticho (http://www.martinus.sk/?uItem=140917)
   * pozrieť si video prednášku od Susan Cain: http://www.ted.com/talks/susan_cain_the_power_of_introverts
   * doporučujem, aby ste Vášmu synovi dali urobiť kompletnú analýzu podľa Human design (http://webinar.danielarau.sk/). Podľa nej presne pochopíte, ako váš syn rozmýšľa, ako koná, čo potrebuje, aké sú jeho dary a talenty. Každý človek máme totižto úplne iné vnímanie sveta a sú nám prirodzené úplne iné veci a iné reakcie na udalosti okolo nás. Túto analýzu osoby Vášho syna naozaj veľmi doporučujem.
   Analýzu potom prekonzultujete priamo s autorkou/lektorkou (telefonicky alebo cez skype), takže aj Váš manžel si ju bude môcť vypočuť. Takisto dostanete aj MP3 nahrávku s analýzou, takže si ju môžete doma počúvať častejšie, aby ste postupne svojho syna pochopili a vedeli, ako ho aj podporiť. Prajem Vám, aby ste našli ten správny kľúč na vzájomnú komunikáciu medzi všetkými členmi vašej rodiny. Daniela

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ochrana proti spamu. Vypočítajte príklad. *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.