Ako sa znovu zamilovať do svojho manžela

radost-v-srdciMôj manžel nie je príliš na romantiku. Nepíše mi zaľúbené smsky každý deň, ani nekupuje veľké kytice kvetov.  Aj keď viem, že sa snaží mi vyhovieť, nakoľko ja romantička som.
Prečo to nerobí? Lebo je pragmatik. Jednoducho nemá rád príliš romantické gestá. Radšej opraví pokazený spotrebič, zariadi niečo v meste, ide s deťmi na tréning, či poupratuje byt.Dlho som to nevedela pochopiť. Prečo mi ten môj nehovorí tie krásne slová lásky … tak ako je to vo všetkých romantických filmoch. Však áno, občas povie, ale ja by som to chcela počúvať neustále. Prečo mi  ten môj len tak „mimochodom“ neprinesie krásnu kyticu kvetov? Áno, občas mi prinesie kyticu a je aj krásna, ale ja by som chcela častejšie… Veľa z vás teraz možno pritakáva, že má takého chlapa tiež doma. Ja som si na to za tých skoro 15 rokov manželstva už zvykla a jednu vec som pochopila: každý z nás má jednoducho iný „jazyk lásky“. Inak prejavuje svoju lásku k druhým. 

 A toto uvedomenie si spôsobilo, že som sa znovu do svojho manžela zamilovala.

Začnite si všímať prejavy lásky Vášho partnera. (Ak tento článok čítajú chlapi, tak Vašej partnerky). Možno vám svoju lásku prejavujú inak, než by ste chceli Vy. Ale prejavujú Vám ju …. a my ženy tieto vyznania možno len prehliadame.

Že ten váš doma pomáha s umývaním riadu?  Verte, že to nie je samozrejmosťou vo všetkých partnerstvách…

Že vám pomáha s upratovaním bytu, či vie všeličo opraviť? Takisto to nie je samozrejmé a nie každá žena má takého chlapa doma.

Alebo Vám dokonca umyje okná, či vyžehlí prádlo? Óooo, bože, koľko žien by chcelo mať takého chlapa doma….

Každý z nás – či je žena a či muž- má iné prejavy lásky. Niektorá z nás miluje a túži, aby ju partner slovne denno denne dobýval, iná zas miluje darčeky a ďalšia zase nemá rada „rečičky“ a má rada skutky. A tak isto je to aj u chlapov, je ich jednoducho „viac druhov“ 🙂 Jední sú romantici, iní flegmatici a ďalší napr. pragmatici. A tak, keď máte doma pragmatika tak ako ja, tak sa rozlúčte s predstavou veľkých kytíc a slovných výlevov lásky. Takíto chlapi vyjadrujú svoju lásku k nám inak. Prostredníctvom skutkov. Ak to takto začnete vnímať, že to, že sa vám ten váš chlap snaží pomáhať  doma alebo že sa jaší s vašimi deťmi, je to jeho prejav lásky k vám. Nechcite od druhých, aby spĺňali Vaše predstavy a aby sa správali podľa nich. Aby neboli samými sebou. Nechajte ich prejavovať Vám lásku tou ich rečou lásky.

Veď čo poviete, nie je nádherné, keď pozeráte, ako ten Váš chlap sa jaší s Vašimi deťmi? Nie je už toto krásnym prejavom lásky?   … Len si takéto prejavy treba všímať. Vnímať ich a cítiť ich.

Keď budete poznať reč lásky seba a reč lásky svojho manžela, hoci môžu byť úplne odlišné, znovu sa do svojho manžela zamilujete. Budete jednoducho milovať jeho „pragmatické vyznania lásky.“  🙂

Odkaz pre môjho manžela (tento článok ti dám „nenápadne“ prečítať):  Ľúbim ŤA <3

„Niekedy tie najväčšie skutky lásky prichádzajú v obyčajnej scenérii.“