Ako nájsť sám seba – časť 1.: Mozog

kral-mozogZa siedmymi horami a za siedmymi moriami, tam kde sa piesok lial a voda sypala, bolo raz jedno kráľovstvo. Kráľovstvo s názvom MOZOG. V tomto kráľovstve vládol kráľ, ktorý mal svoje kráľovstvo veľmi rád. Kráľ sa volal JA. 

Kráľ  bol veľmi dobrý a snažil sa vo svojom kráľovstve vládnuť najlepšie, ako vedel.  Ale často to žiaľ nevedel a preto sa kráľovstvu nedarilo tak, ako by sám kráľ chcel. Častokrát vydával svojmu kráľovstvu príkazy, ktoré každú chvíľu menil. Jeho poddaní boli preto zmätení. Tak radi by svojho kráľa počúvali, tak radi by mu vyhoveli, ale nevedeli ako. Nevedeli, čo kráľ chce. Kráľ si však nechcel priznať, že chyba je v ňom. To, že kráľovstvo nevyzeralo podľa jeho predstáv, dával neustále za vinu svojim radcom alebo tomu, že okolité spriatelené kráľovstvá mu nepomáhajú, ba naopak neustále jeho kráľovstvo napádajú a ničia. 

Spoznávate sa? Čo poviete, čo by podľa vás mal kráľ urobiť, aby sa jeho kráľovstvu začalo dariť tak, akoby chcel?

Tak ako kráľ  môže neobmedzene vládnuť vo svojom kráľovstve, tak aj vy  môžete vládnuť svojmu mozgu.

Pretože vaším kráľovstvom je váš mozog.

Stačí, keď ako kráľ vo svojom kráľovstve prevezmete kontrolu nad tým, čo sa tam deje. Verte, že najlepšie roky vášho života sa začnú vtedy, keď prevezmete zodpovednosť za seba a za svoje konanie. Keď prestanete obviňovať svoje okolie, svojich rodičov, či vládu a uvedomíte si, že svoj vlastný osud môžete ovládať  VY SAMI. Keď si dokážete priznať, že to, v akom stave je  vaše “kráľovstvo”, že za to môžete vy. A takisto vy môžete aj za to, čo sa v ňom bude diať ďalej…. Či sa niečo zmení alebo nie.

Vitajte v kráľovstve  MOZOG, kde vládnete VY.

Článok: Ako pracuje Tvoj mozog

Článok: Trénujte svoj mozog, inak Vám zakrnie

2 názory k “Ako nájsť sám seba – časť 1.: Mozog

  1. Milá Daniela! Som veľmi rada, že som Ťa našla. Tvoje emaily mi veľmi pomáhajú. Čítam ich pravidelne a snažím sa čerpať z rád, ktoré rozdávaš. Pozitívne pondelky sú podnetné a pomáhajú mi hľadať správnu cestu a hlavne nájsť samú seba. I keď v mojom veku a po rokoch života, ktoré neboli vždy pozitívne, to ide pomalšie, ale nevzdávam to. Teším sa na ďalšie super články a pozitívne myšlienky. Elena

    1. Ďakujem Elenka za Vaše slová. Veľmi ma potešili. Som rada, že Pozitívne pondelky a články sú pre Vás prínosom. A k tomu, čo hovoríte, že podľa Vás napredujete pomalšie, Vám poviem len: Neporovnávajte sa s ostatnými, ako oni idú rýchlo. Porovnávajte sa vždy len sama so sebou. Vnímajte a porovnajte sa s tým, ako a kde ste bola pred mesiacom, pred rokom, pred 5 rokmi… a ak s týmto výsledkom porovnania ste spokojná, tak viete, že idete správnou cestou a i pre Vás správnym tempom. Držím Vám palce. Daniela

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Ochrana proti spamu. Vypočítajte príklad. *