Aké farby mi pristanú?

ktore-farby-sa-mi-hodiaPýtate sa sama seba: „Aká farba sa mi hodí? Aká farba mi pristane?“                      
Viete, či ste zimný typ alebo letný typ? Viete, ako kombinovať oblečenie?

 

Začala sa jar a my ľudia sme po zime unavení z tmavých a ponurých farieb zimnej prírody. Preto sa nám na jar akosi automaticky žiada nosiť niečo živšie a nakúpiť  si nové „kúsky“ do svojho šatníka. Avšak v obchodoch častokrát stojíme pred zrkadlom a rozmýšľame, či sa nám dané šaty hodia alebo nie. Či daná farba nám ide k pleti alebo nie. Ako v nej vyzeráme, ako sa v nej cítime. 

Farby, ktoré nosíme, môžu byť naším najlepším priateľom, ale aj najväčším nepriateľom.

Pri kúpe oblečenia ste si určite všimli, že niektoré farby vám pristanú viac, iné menej. V niektorých vyzeráte oveľa mladšie a sviežejšie, hoci aktuálne sa tak necítite. Áno, je to tak. Niektoré farby nám pristanú viac a iné menej. Napríklad to, že daná blúzka krásnej jasno červenej farby, v ktorej vaša kamarátka vyzerá tak nádherne, nemusí ešte znamenať, že v nej vyniknete aj vy. Pri výbere tých správnych farieb pre nás je totižto veľmi dôležité si uvedomiť, akú máme farbu pleti, akej farby máme oči, vlasy a tón pokožky. Podľa toho, akú farebnú zmes máme v sebe „namiešanú“,  podľa toho nám pasujú farby, ktoré nám dodajú ten správny šmrnc.
Ak ste napr. typ s modrastým odtieňom pleti a oblečiete si oranžovú blúzku či tričko, tak pravdepodobne nebudete vyzerať príliš zdravo. A naopak, pokiaľ patríte medzi ľudí s teplými tónmi pokožky, tak by ste sa mali vyvarovať oblečeniu ružovej farby.
 
Len správne zvolené farby zvýraznia váš šarm a rozžiaria vašu tvár.
 

farby-a-nalady

Výber farby oblečenia je pre každého z nás veľmi dôležitý. Farby majú obrovský vplyv na to, ako sa cítime. Taktiež výrazne ovplyvňujú prvý dojem z nás- to ako nás vníma naše okolie. Voľbou farieb vysielame svojmu okoliu signály o tom, kým sme, a aj to, čo si o sebe myslíme. Farby sú zrkadlom našej duše, osobnosti, ale i aktuálnych pocitov, túžob či nálad.
 
 
Farby dokážu čarovať a priniesť zázraky do našich životov. Vedia zariadiť, či budeme v dave stratení alebo budeme z neho vystupovať ako charizmatická osobnosť.  Farby k nám dokážu pritiahnuť nové príležitosti,  tých správnych ľudí. Preto je nesmierne dôležité, aby farby, ktoré nosíme, vyjadrovali to, čo chceme a aby hovorili v náš prospech.
 
Avšak pozor! Nielen náš outfit potrebuje byť farebne zladený. Podstatné je, aby ladil a bol v harmónii aj s nami, s našou osobnosťou. Až vtedy dochádza k prepojeniu vonkajšej krásy s tou vnútornou. Až vtedy farby prestanú byť iba bezvýznamnými farbami a naraz sa stanú odrazom našej osobnosti. Čo následne vyvolá to,  že čo ostatní na nás videli doteraz len navonok, budú z nás a z našej energie a charizmy už aj cítiť.  Iba vtedy bude náš imidž autentický, jedinečný a pre okolie dôveryhodný.
 
Preto pri nákupe nových odevov nenakupujte len podľa toho, či je tovar lacný alebo je v super akcii. Vždy pouvažujte aj nad tým, či je svojou farbou vhodný práve pre vás. Usilujte sa vybrať si správne farebné odtiene, ktoré sa vám hodia. Radšej si vyberte 1-2 kúsky, ale také, o ktorých ste presvedčená, že vašu charizmu vyzdvihujú, než by ste mala mať plnú skriňu oblečenia, v ktorom sa budete cítiť neatraktívne, či ako „šedá myš“.  V oblečení ladenom v tých správnych farbách pre vás sa budete cítiť mladšie, dynamickejšie a sviežejšie. A to stojí za to, nie?

pred a po

Pozrite sa na tento príklad. Na obrázkoch je tá istá žena, v tom istom veku, takaj istej hmotnosti, len má na sebe oblečenie inej farby. Vidíte ten rozdiel?
Aj vy máte farby, ktoré vám pristanú viac a ktoré menej. Len sa ich naučte rozpoznať.
  
 
Hovoríte, že vy neviete, ktoré farby vám pristanú? Neviete, či ste zimný typ alebo letný typ, jarný alebo jesenný? Neviete, aké farby oblečenia si obliekať, ako kombinovať farby? Pýtate sa: „Aká farba vlasov sa mi hodí?“
 
Mne osobne v tomto veľmi pomohla dáma, ktorú som pred nedávnom stretla na jednom podujatí. Je to dáma, z ktorej priam cítite jej charizmu a prirodzený šarm. Určitú vnútornú aj vonkajšiu zladenosť a vyváženosť. Už po niekoľkých minútach môjho rozhovoru s ňou som pochopila, ktoré farby sú pre mňa tie pravé. Stačilo jej pár viet, pár ukážok a prirovnaní. A musím priznať, že som si uvedomila, že v daných farbách sa naozaj cítim príjemnejšie. Akoby som bola viac sama sebou.  Táto dáma sa volá Dagmar Gabulová a je prvou cerfifikovanou style koučkou v Čechách a na Slovensku.  
 
Natočila som pre Vás vynikajúci video rozhovor s touto profesionálnou koučkou IMIDŽU a ŠTÝLU. V rozhovore sa dozviete, ako zistíte, ktoré farby sa Vám hodia, aké máte nosiť oblečenie, ak máte väčšie bruško, zadok, boky, široké ramená či mohutnejšie stehná, malý či veľký dekolt, chudú či športovú postavu,…Video rozhovor je plný praktických informácií. Verím, že Vám pomôže pri výbere toho správneho oblečenia.
 
 
Ak sa Vám video rozhovor páčil, dajte like a doporučíte ho tak kamarátkam, kolegyniam, mame, dcére (či manželke) … Aby aj oni vedeli, aké farby a strihy im pristanú 🙂