Aj Vy máte úžasné auto vo svojej garáži

Predstavte si, že máte doma v garáži úžasné auto s parádnym motorom. Také, aké nik iný nemá. Ale neviete, čo s ním. Neviete šoférovať, nemáte návod a neviete ani kam vlastne s ním zamieriť.

Prečítate si nejaký návod, ale po sadnutí do auta zistíte „veď teoreticky to viem, tak prečo to nejde“? Alebo možno aj občas motor naštartujete a stúpnete na plynový pedál, ale zľaknete sa danej zodpovednosti za tú silu, ktorá sa skrýva pod kapotou.

A takto je to aj s človekom a s talentom a silou ktoré sa v každom z nás skrývajú.

Absolvovanie tréningov osobného rozvoja, u akéhokoľvek dobrého kouča, je akoby vám dobrý učiteľ v autoškole vysvetil a ukázal, aké gombíky a pedále v aute máte a ako s nimi môžete narábať a išiel s vami na cvičnú jazdu. Wokshopy, na ktorých kouča len počúvate, je ako len učenie sa teórie. Na tréningoch však zažijete vlastnú skúšobnú jazdu. Vypátrate v sebe to, kam vlastne chcete zamieriť a aj koho na tejto ceste chcete mať vedľa seba. Spoznáte svoj vlastný motor, vypátrate svoje dary a talenty. Dostanete návod „ako“ jazdiť, ale jazdiť už musíte každý sám. Prebrať zodpovednosť za silu, ktorú máte pod kapotou. Prebrať zodpovednosť za svoje činy počas cesty.

Lebo len sedieť v aute a stonať, že nemáte od neho kľúče, to nestačí. Je to zbabelé voči svojmu životu, ktorý nám bol daný.

„Je hlúposť si myslieť, že konaním tých istých vecí sa vo vašom živote udejú zmeny.“

Ak nie ste spokojní si svojím životom, nevyhovárajte sa na podmienky a okolie. Len Vy máte vo vrecku kľúče od svojho auta. Len VY máte práve otvoriť dvere a sadnúť si do vnútra a len VY najlepšie poznáte svoj motor. Nik iný ♡ A je len na vás, či budete auto len leštiť na povrchu, alebo ho využijete na maximum, ktoré vaše auto má v sebe ukryté.

Držím palce na cestu (y)